ADIYAMAN HABERLERİ

‘Her Köyde Bir Işık Var’ Projesi Onaylandı

IHA
14.09.2015 - 13:39Son Güncelleme :

SİNCİK KAYMAKAMLIĞI KOORDİNASENDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANAN 'HER KÖYDE BİR IŞIK VAR' PROJESİ ONAYLANDI

IHA

Adıyaman’ın Sincik Kaymakamlığı Koordinesinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Her Köyde Bir Işık Var’ SODES projesi onaylandı.
Sincik Kaymakamı Zafer Sağ, "Her Köyde Bir Işık Var projesi kırsal bir çevreye sahip olup köy ve mezralarda bulunan dezavantajlı okullarımızda öğrenim gören ilkokul çağındaki öğrenciler ile yine dezavantajlı konumda bulunan okuma yazma bilmeyen velilere yönelik olarak hazırlanmış bir projedir" dedi.
Kaymakam Sağ, “Proje süreci içerisinde köy ve mezralarımızda okuma yazma bilmeyen bireylere yönelik okuma yazma kursları düzenlenecek, bu kurslar neticesinde başarılı olan velilerimize komisyonumuzca belirlenen kitaplardan hazırlanan sorularla bir yarışma sınavı düzenlenecektir.
Yine köy ve mezralarımızda bulunan ilkokullardaki 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak. Kitap okuma faaliyetleri gerçekleştirilirken köy ve mezralarımızdan mekanı uygun olan köylerimizde tiyatro gösterileri yapılacaktır. Bu gösteriler sırasında yine velilerimize yönelik eğitimin toplum hayatındaki önemi ile ilgili açık hava seminerleri verilecektir.
Köylerimizde bulunan birleştirilmiş sınıflı ilkokullar, normal ilkokullar ile okuma yazma bilmeyen bireylerin toplumsal sorumluluk bilinci içerisinde kalmalarını sağlamak amacı ile onlara yönelik düzenlenen kitap okuma etkinlikleri neticesinde etkinliğe katılan tüm katılımcılar ödüllendirilecektir. Ayrıca etkinlik sonucunda dereceye giren öğrenci ve velilerimiz çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecektir. Yine dereceye giren okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan velilerimize ve başarılı olan öğrencilerimize yönelik olarak gezi etkinliği düzenlenecektir. Projemizin şimdiden ilçemize hayırlı olmasının diler, emeği gecen herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden ‘Her Köyde Bir Işık Var’ Projesi Onaylandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Her Köyde Bir Işık Var’ Projesi Onaylandı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı