Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Her koşulda yürüyor

Güllü Aybar, Bebek sahilinde uzun yürüyüşler yapmayı adet haline getirmiştir.

Hemen her sabah sahili arşınlarken görülür. Esat Edin ve çocuklarının cenazesinin olduğu gün bile bu alışkanlığından vazgeçemedi, erkenden yollara düştü. Yürüyüşünü tamamladıktan sonra eve dönüp hazırlanan ve cenazeye yetişen Aybar, Teşvikiye Camii’nin avlusunda yedi yıl büyük aşk yaşadığı Menderes Utku ile de karşılaştı. Ancak eski sevgililer birbirlerine selam dahi vermedi.

Torununun aşkıyla tanıştı

Hülya Koçyiğit, bayram tatilini Almanya’da geçirdi. Aynı günlerde torunu Neslişah Alkoçlar ise sevgilisi Batu Aksoy’la Paris’teydi. Tatil dönüşü Hülya Hanım’ın uçağı ile torununun uçağı arka arkaya indi Atatürk Havalimanı’na... Anneanne-torun da bavullarını beklerken karşılaştı. Neslişah Hanım, hemen sevgilisi Batu Aksoy’u anneannesiyle tanıştırdı. Koçyiğit de tanışma faslının ardından onları birer kahve içmek için kafeye davet etti. Bu üçlüyü görüntüleyense Hello! dergisi oldu.

Eşinin vasiyetiymiş

Esat Edin, üç çocuğuyla birlikte kamp yapmak için gittiği Kaz Dağı eteklerinde, nehir kenarına kurduğu çadırda konaklarken sele kapılarak hayatını yitirdi. Edin ve çocuklarının cenazeleri, önceki gün Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Mehpare Edin’in Göktürk’teki mezarlığının yanına defnedildi. Ve aynı gün bir acı gerçek ortaya çıktı. Yedi ay önce kolon kanserinden yaşamını yitiren Mehpare Edin, eşi Esat Bey’e doğayla barışık olmaları için çocuklarını Kaz Dağı’na götürmelerini, hep birlikte kamp yapmalarını vasiyet etmiş. Ve vasiyeti yerine getiren aile, orada hayata veda etti.

Avrupa’nın yıldızlarından

Dünyanın en önemli seyahat dergilerinden Conde Nast Traveller’ın okurları, dünyanın en iyilerini seçti ve Çırağan Palace Kempinski de Paris, Milano, Barcelona gibi metropollerdeki pek çok rakibini geride bırakarak 89,26 puanla Avrupa, Küçük Asya ve Rus Federasyonu kategorisinin en iyi 6’ncı oteli oldu. Otel, aynı anketin "Dünyanın En İyi 100"ü listesinde 58’inci sırada yer aldı. Çırağan Palace Kempinski İstanbul, hem bu listede hem de Avrupa, Küçük Asya ve Rus Federasyonu kategorisinde Türkiye’den dereceye giren tek otel olmayı başardı.

Türkbükü’nün tam zamanı

Erol-Tilda Tezman çifti, bayram tatilini fırsat bildi ve yaz ayları boyunca uğramadıkları Bodrum-Türkbükü’ne gitti. Yaz boyunca tıklım tıklım olan Türkbükü’nün tadının en çok sohbaharda çıktığını söyleyen Erol Bey, işte bu keyifli tatilde Hello! dergisinin objektifine takıldı.

Baykam’a üç boyut yetmiyor

Bedri Baykam, 16-19 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek Contemporary İstanbul 2008 fuarına, son bir yıl içinde ürettiği "4-D" işleriyle katılacak. Son dönemde büyük yankı uyandıran bu çalışmaların küçük ebatları ilk olarak geçen yılki Contemporary’de sergilenmişti. Yeni seri "4-D" eserlerini yine Contemporary İstanbul’da sergileme kararı alan ünlü ressamın çalışmaları, ekim sonunda Monaco’daki Maison de I’Amerique Latine de Monaco’da, önümüzdeki yıl ise Berlin’de sanatseverlerle buluşacak.

Düğün yemeği Adile Sultan’da olacak

Ela-Ogan Soysal çifti, 22 Ağustos günü Ela Hanım’ın ailesine ait Göztepe’deki köşkte nikáh defterine imza atmıştı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kıydığı nikáhta, çiftin şahitliğini Ela Hanım’ın kız kardeşi Leyla Atalık ile Cemre Birand yapmıştı. Tören çok sade, davetli sayısı ise sadece 12’ydi. Ela-Ogan Soysal çifti, mutluluklarını sevdikleriyle o gün paylaşamadıkları için sonunda bir düğün yemeği organize etti. 17 Ekim akşamı Adile Sultan Sarayı’nda verilecek yemek için hazırlıklar sürüyor.

New York’tan sonraki durak Nişantaşı

Moda devi Oscar de la Renta, ilk olarak New York Moda Haftası’nda beğeniye sunduğu sofistike 2009 Yaz koleksiyonunu, yarın akşam da Beymen Nişantaşı’nda düzenlenecek özel organizasyonla tanıtacak. Beymen’in patronu Cem Boyner, metalik gri ve beyazın yanı sıra canlı renklerin de göze çarptığı yeni koleksiyon için "Koleksiyon zarif ve ihtişamlı çizgileri ile nefesleri kesecek" iddiasında bulundu. Bu özel koleksiyon için 10-11 Ekim tarihlerinde sadece Beymen müşterilerine yönelik "Özel Sipariş Günleri"nin düzenleneceğini de ekleyeyim.

Botoksla gelen gençlik

Osman Çarmıklı, ilerleyen yaşına ve artık dede olmasına rağmen formunu, zindeliğini koruyor. Tabii bunda sağlıklı yaşam tarzı kadar sekiz ayda bir yaptırdığı botoksun da payı var. Osman Bey’e önceki gün Teşvikiye Camii’nde rastladım. Edin ailesinin cenaze törenine katılmıştı. Yüzündeki botoks uygulaması ise daha ilk bakışta fark ediliyordu.

Milano’dan döndü

Tülin Şahin, bayram tatili için eşi Mehmet Özer’le birlikte Milano’ya gitmişti. Ünlü model, burada hem Avrupa’da yayımlanan moda dergileri için çekim yaptı hem de tatil. Çift, geçtiğimiz gün İstanbul’a döndü. Şahin de hiç vakit kaybetmeden, 2009’un yaz ayları için kreasyonlarını hazırlayan firmaların ürünlerini tanıtmak üzere objektif karşısına geçti.

Selena başarı ödülü aldı

"Selena" dizisinin başrol oyuncusu Sinem Kobal, öğrenim gördüğü Beykent Üniversitesi’nden başarı ödülü aldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi olan Kobal’a ödülünü Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Erkan Çelik verdi. Törende, güzel oyuncunun yanı sıra aynı üniversitede oyunculuk eğitimi alan genç popçu Murat Dalkılıç’a da bir ödül verildi.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI