Futbol Her koşulda Terim'in arkasındayız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her koşulda Terim'in arkasındayız

Galatasaray’ın en tecrübeli yönetim kurulu üyesi Semih Haznedaroğlu, sarı kırmızılı yönetimin sonuçlardan bağımsız olarak Fatih Terim ve ekibinin arkasında olduğunu söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Haznedaroğlu, “Ben başkanın teknik direktörümüze, takımımıza güveninin devam ettiği kanaatindeyim.  Yönetim kurulunda, hiçbir şekilde teknik direktörümüzün aleyhine ona güvensizlik içeren bir konuşma hatta bunu ima eden herhangi bir kelime duymuş değilim. Açık açık söylüyorum. Dışarıda aksi yönde spekülasyonlar yapıldığını biliyorum. Bizim yönetim kurulu tecrübelidir. Sonuçların öyle kısa vadede elde edilemeyeceğini herkesten daha iyi bilir” dedi.

MANCHESTER UNITED’TA FERGUSON TARTIŞILDI MI; BİZDE DE TERİM TARTIŞILMAZ

Manchester United örneğini veren Semih Haznedaroğlu, “Bir iki maç kaybetmekle, hatta bu sene istediğimiz neticeli alamamamız hiçbir şekilde kurduğumuz düzeni değiştirmez, teknik heyetimize güvenimizi eksiltmez. Bu iş uzun solukludur. Koskoca Manchester United, evinde M.Ctiy’den 6 gol yedi. Bu sonuç Ferguson’un tartışılmasına neden oldu mu? Olmaz; çünkü onlar uzun vadeli ve devamlı sonuçlar alıyorlar. Bizde de böyle… Şu anda Galatasaray’ın oyunundan memnun değiliz; Fatih Terim de değil; ama biliyoruz ki çalışarak, aşkını şevkini kaybetmiş bazı arkadaşları değiştirerek, takımın sağını solunu düzelterek bu işi başarırız. Sonuçta iyi bir Galatasaray ortaya çıkar. Başkan bunu arzu ediyor. Dolayısıyla bunun için bütün imkânlar vardır. Yönetim olarak, sonuçlar ne olursa olsun Fatih Terim ve ekibinin arkasındayız. Başka bir alternatif yanlış olur. Biz uzun vadeli başarılar için yola çıktık. Biz yarı yolda değişik vesilerle içimizde kavga edersek, gerçek savaşı veremeyiz” ifadelerini kulandı.

 ALİ DÜRÜST’ÜN AÇIKLAMALARI SON DERECE DOĞAL

2. Başkan Ali Dürüst’ün maç sonrası açıklamalarına değinen Haznedaroğlu, “Hakem yönetiminin doğrudan sonuca tesir etmesi nedeniyle 2. Başkanımız Ali Dürüst’ün maç sonrası yaptığı açıklamayla tepki göstermesi son derece doğal. Hakem maçın sonucuna etki eden çok büyük hatalar yaptı. Servet’e gösterilen kırmızı karttan sonra oyun birden dönüştü” dedi.

TARAFTARIMIZ TAKIMIN AZMİNİ GÖRDÜ VE TAKDİR ETTİ

Gaziantepspor maçı sonrası taraftarın takımı tribünlere çağırmasına değinen Semih Haznedaroğlu, “İkinci devre takımımız 9 kişi kalmasına karşın 8 kişi olağanüstü bir gayret içerisindeydiler. Bu hakikaten takdir edilecek bir durum. Gönül ister ki Galatasaray her zaman bu azimli oynasın. Taraftar bunu gördü ve takdir etti. Fatih Terim ve takımdan ümidimiz çok fazla, ileride bu takımın çok iyi neticeler alacağını biliyoruz, güveniyoruz. Taraftarımız Terim’e çok güveniyor, kredisi var. Sonuçta G.Antepspor maçı kaybedilen bir maçtır. Telafi edilecek çok şey vardı. Taraftar maçtan sonra takımına sahip çıktı. Bundan daha güzel bir şey yoktur. İleride daha da iyi oynayacağımıza dair güvenimiz tamdır” diye konuştu.

MUSLERA ŞAŞIRTIYOR AMA ZAMANLA İYİ OLACAĞINA İNANIYORUM

Deneyimli yönetici, Muslera’nın performası için ise “Muslera’ya çok para verdik; çünkü biz yıllarca kaleciden çok çektik. Mondragon yollandıktan sonra, kalede istikrarı sağlayamadık. Mondragon’un yollanması hataydı. Aykut ve Ufuk aslan gibi kaleciler; ama gereken performansı veremiyorlar. Umarım bundan sonra olurlar. Dolayısıyla büyük paralar vererek Muslera’yı aldık. Şu anda biraz endişeyle takip ediyoruz. Acaba diye bir soru işareti var. Hem çok para verdik hem de iyi bir kaleciye ihtiyacımız var. Elinden top kaçırma hikayeleri İtalya’da da olmuş, ama Uruguay Milli Takımı’nın kalecisi, Antalyaspor maçında yüzde yüzlük bir golü çıkardı. Takımı mağlubiyetten kurtardı. Bu kaleciler maç kurtaran kaleciler. Zaman içerisinde daha iyi olacağına inanıyorum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle