Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her işimizi sahada göreceğiz

Spor Toto Süper Lig'de 27 Şubat Pazar günü sahasında Kayserispor ile karşılaşacak olan Trabzonspor'un genel sekreteri Hasan Yener, “Kayserispor ile geçen hafta yapılan karşılıklı açıklamaların bu maça yansıyacağını sanmıyorum. Bizim futbolumuzdaki unsur her zaman fair-play ölçüleri içerisinde mücadele etmektir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, özellikle ligin ikinci yarısının başında beklemedikleri puan kayıpları yaşadıklarını belirterek, “Ama biz futbolcularımızın kalitesini biliyoruz. İlk yarıda 42 puanı toplayan yine bu futbolcu kadrosuydu. İlerleyen haftalarda bu başarımızın tekrar geleceğinin beklentisi içerisindeydik. Nitekim Sivasspor ve ardından Manisaspor deplasmanlarında elde ettiğimiz galibiyetler takımdaki özgüveni artırdı ve futbolcular üzerindeki baskıyı azalttı” diye konuştu.

Bundan sonraki haftalarda daha başarılı olacaklarına inandıklarını ifade eden Yener, “Şöyle bir düşünürseniz bu haftaki Kayserispor maçını da kazandığımız taktirde ilk yarıdaki gibi yine ilk 6 haftada 11 puan toplamış olacağız. Böylelikle istatistik olarak ilk yarıya oranla bir kaybımızın olmadığını ortaya koymuş oluruz” diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI

Yener, son 2 haftada puan kaybeden Bursaspor'un şampiyonluk yarışı içinde olacağını düşündüğünü belirterek, “Bursaspor'un iyi bir kadrosu var. Devre arasında yaptığı transferlerle son derece iyi bir ekip oldu. Zaman zaman tabi ki istemedikleri sonuçlar alacaklardır. Ama ben Bursaspor'un da şampiyonluk yarışı içerisinde olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe'nin ikinci yarıda iyi bir performansı var ama bu hep böyle devam eder mi, önümüzdeki haftalarda göreceğiz” dedi.

Özellikle ikinci yarının başındaki puan kayıplarının kendilerinde olumsuz bir hava yarattığını dile getiren Yener, şöyle konuştu:

“Ama son aldığımız 2 galibiyet şehirde bayağı olumlu bir hava yarattı. Ben bu hafta Kayserispor maçında stadımızın tıklım tıklım dolacağına inanıyorum. Avni Aker'de seyircinin coşkulu, rakip takıma baskılı, bizim takımı da motive edecek şekilde destek vereceğine inanıyorum. Trabzonspor taraftarları ilerleyen dönemde takıma çok önemli katkılar yapacaktır.”

Trabzonspor'un her zamanki anlayışının misafirperverlik olduğunu anlatan Yener, “Bizim futbolumuzdaki unsur her zaman fair-play ölçüleri içerisinde mücadele etmektir. Trabzonspor bugüne kadar oynadığı tüm maçlarda futbolu hep pozitif oynayarak bugünlere geldi. Bundan sonra da böyle olur. Geçen hafta Kayserispor ile yapılan karşılıklı açıklamaların bu haftaya yansıyacağını sanmıyorum” diye konuştu.

“SAHA DIŞI OLAYLARLA İLGİLENMİYORUZ”

Yener, saha dışı söylemler ve hakemler üzerindeki baskılar ligin seyrinde etkili olur mu yönündeki bir soru üzerine ise, “Bizim saha dışı ile bir işimiz yok. Her işimizi sahada göreceğiz. Futbolcular sahada gerekli mücadeleyi verecekler. Teknik kadro en iyi şekilde onları maçlara hazırlayacak. Onlar biraz da bizim dışımızdaki olaylar, biz onlarla ilgilenmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta Manisaspor maçında sakatlanan Pawel Brozek'in Kayserispor maçına yetiştirilmeye çalışıldığını ifade eden Yener, sakatlıkları süren Engin ve Egemen'in ise Kayserispor maçında oynamalarının zor bir ihtimal olduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz