Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her idmanda 2 kilo veriyorum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
WOLFSBURG takımında forma giyen milli futbolcu Tuncay Şanlı, Lig TV’ye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle ağır antrenmanlarıyla meşhur teknik direktörü Felix Magath’tan çok söz eden Tuncay, şunları söyledi:

İnanılmaz çalışıyorum

Avrupa’da yapabileceğim daha çok şey olduğunu düşünüyorum. Olmadığım kadar profesyonelim. İnanılmaz çalışıyorum. Hatta yaptığım antrenmanları sonra ‘Bu idmanları ben nasıl yapıyorum’ diye kendime de soruyorum. Hamit Altıntop’u arayıp ‘Kardeşim bugün idmanda iki kilo verdim’ diyebiliyorum. Çünkü inanılmaz çalışıyoruz.

Bana ‘abi’ diyorlar

Takımda son iki haftadır herkesin keyfi yerinde. Futbolcuların birçoğu Türkçe konuşmaya çalışıyor. Özellikle de Almanlar. ‘Abi’ diyen oluyor, ‘nasılsın’ diyen oluyor. Bazıları Türkçe biliyordu, bazı şeyleri de ben öğretiyorum. Söylenmemesi gereken şeyleri de öğretiyorum! Onlar soruyor benim suçum değil.

McLaren gidince...

Magath geldikten sonra antrenman yapmadığımızı söyledi ve inanılmaz bir şekilde çalışmaya başladık. Bundan önce neler olduğunu ben de bilmiyorum tabii ki... Benim şanssızlığım McLaren’ın gitmesi oldu, çünkü gelir gelmez ilk maçta oynamaya başlamıştım. O gidince tabii işler tersine dönmeye başladı.

Tuncay gol gol!

Beşiktaş seyircisini unutamadıkları için takım arkadaşlarım bazen beni görünce “Kartal gol gol” ya da “Tuncay gol gol” diye bağırıyorlar.

Beni geri çağırıyorlar

Ben 3,5 yıl İngiltere’de yaşadım ve hala oraya dönme şansım olabilir. Oradaki seyircileri Twitter’dan takipten ediyorum. Beni geri çağırıyorlar. Eleştiriye açığım ama sadece saha içindekine... Türkiye’yi de takip ediyorum ve Arda Turan kardeşime, Nihat Kahveci kardeşime yapılanları gördükçe inanamıyorum.

Bunları da Beğenebilirsiniz