ANKARA HABERLERİ

Her havalimanı bacasız fabrika

Hürriyet Haber
20.05.2011 - 00:00Son Güncelleme : 19.05.2011 - 20:31

Ankara merkezli havayolu Anadolu Jet, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği’ni ziyaret etti. Anadolu’nun neredeyse tüm şehirlerinde özel bir çalışma başlatan ekip, Anadolu insanının seyahat alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını bire bir gözlemleme yoluyla havayolu ulaşımını teşvik etmeyi hedefliyor.

Hürriyet Haber

Havaalanının, bir şehrin kaderini değiştirebilecek kadar önemli olduğunu belirten Anadolu Jet pazarlama ekibinden Merve Doğru, Tülin Karaman ve Emre Suer, “Her şehrin havayolu ulaşımına bakışını gözlemliyoruz. Göç verdiği ya da aldığı şehirlerle hatta ülkelerle bağını irdeliyoruz. Yerel yönetimlere ve yerel basına, her hava limanının milli bir sermaye olduğunu, bulunduğu bölgenin tanıtımı ve kalkınması adına nasıl bir stratejik değer taşıdığını konuşuyoruz” dedi.

İtici güç

Anadolu’daki her bir havaalanının kültür ve turizm odağında bacasız bir fabrika olduğuna ve işlerliğinin artırılması konusunda herkese bir görev düştüğüne değinen Emre Suer, Anadolu Jet’in, Anadolu’nun hızla kalkınmasındaki itici güç olduğunu ve bu gücünün her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Anadolu Jet’in kuruluş amacını ve vizyonunu hatırlatan Tülin Karaman da, “Tam üç yıl önce, Anadolu’nun jeti olma hedefiyle yola çıktık. Anadolu’da hiçbir havayolunun uçmadığı yerlere biz uçuyoruz. Çünkü biz havayolu ulaşımının, Anadolu’nun daha hızlı kalkınması demek olduğunu biliyoruz. Yerel yönetimin gücüne, yerel basının önemine, yerel bilginin değerine inanıyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar sonuç odaklı

ANADOLU’da 59 ili temsil eden ATİD’in Başkanı Seçim Aydın, Emre Suer ve Tülin Karaman ile yaptığı görüşmeler sonucunda ekibin çalışmalarını “sonuç odaklı ve tam da olması gereken bir içerikte” ve uyum içinde yürütebilecekleri projelere esas olacak bir faaliyet olarak değerlendirdi. Aydın, “Anadolu jetin ulaşmadığı illerde de ulaşım tercihlerinin ve ihtiyaçlarının yeniden düzenlenmesi yerel turizm işletmelerinin önemini de ön plana çıkaracaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Her havalimanı bacasız fabrika haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:49
  • Guneş
   06:28
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:55
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı