« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her güne ayrı bir bomba

Halilhodzic, Trabzonspor’a geldiğinden bu yana yaptığı flaş çıkışlara bir yenisini daha ekledi

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

“Ben buraya 12. olmaya gelmedim” ve “Bu kadro benim aradığım ve istediğim kadro değil” diyen Boşnak teknik adam, Augsburg maçı sonrası, “Böyle devam edersek kalmamın bir anlamı yok” ifadesini kullandı.

GELDİĞİ ilk günden bu yana takım üzerinde kurduğu otorite ile adından söz ettiren Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, demeçleri, davranışları ve kararları ile ses getirmeye devam ediyor. Disiplini bir an bile elden bırakmayan Boşnak hoca, bordo mavili ekipte göreve başladığı andan itibaren, futbolculardan tam randıman almak adına limitleri zorladı. Halilhodzic, önceki gün Augsburg maçı sonrası beklenmedik bir çıkışta daha bulundu.

‘CARDOZO DEĞİL, 11 ZİDANE BİLE OLSA...’

BORDO mavililerin 3-1 kaybettiği Augsburg mücadelesinin ardından konuşan Halilhodzic, “Biraz sinir, biraz da üzüntü var. Takıma 5 yerli, 5 de yabancı takviye yapmalıyız. Cardozo geldi. Ama sahada 11 Zidane bile olsa takım olmanız gerekir. 4-5 aya ihtiyacımız var. Böyle devam edersek kalmamın bir anlamı yok. Gelenler oldukça gidenler de olacak” diye konuştu. Geldiğinden bu yana her gün demeçleri ile ses getiren Boşnak hocanın akılda kalan sözleri şöyle oldu...


10 Temmuz 2014
‘Benim evim tesislerdir’
BOŞNAK hoca, yönetimin Trabzon’da otel mi yoksa evde mi kalmak istediğini sorduğu Halilhodzic, “İkisini de istemem. Ben tesislerde kalacağım” cevabı verdi.

17 Temmuz 2014
‘Savaşmayanı affetmem’
TAKIMIN ilk idmanında 23 tur koşan Vahid Halilhodzic, “Herkes terinin son damlasına kadar savaşacak. Mücadele etmeyeni asla affetmem” ifadelerini kullandı.

23 Temmuz 2014
‘12. olmak için gelmedim’
AVUSTURYA kampında basın mensupları ile konuşan Boşnak teknik adam, “Takım istediğim fiziksel düzeyde değil. Buraya 10 ya da 12. olmak için gelmedim” dedi.

26 Temmuz 2014
‘Gördüklerimden tedirginim’
HALILHODZIC, 2-2’lik Lokomotiv Taşkent maçı sonrası, “Gördüklerimden tedirginim. 9-10 oyuncuya ihtiyacımız olabilir. Farklı şeyler bekliyordum” diye konuştu.

31 Temmuz 2014
‘Takım istediğim gibi değil’
2-0’lık Köln yenilgisinin ardından Boşnak hoca, “Hayal kırıklığı. Oyuncularla böyle konuşmamıştık. Bu grup ve kadro benim istediğim gibi değil” sözlerine yer verdi.

3 Ağustos 2014
‘Burada kalmamın anlamı yok’
VAHID Halilhodzic, 3-1’lik Augsburg mağlubiyetinden sonra, “Eğer bu şekilde devam edersek kalmamın anlamı yok. 4-5 aya ve 10 takviyeye ihtiyacımız var” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz