Gündem Haberleri

  Her gün şehidimiz varken bizden sabır istenemez

  Hürriyet Haber
  19.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Her gün şehit cenazeleri kaldırılırken kimse bizden sabır isteme hakkına sahip değil’ diyerek, PKK terörü konusunda ABD’yi uyardı. Erdoğan, dünkü AKP Grubu’nda özetle şöyle konuştu:

  GEREĞİNİ YAPARIZ

  Kuzey Irak’taki terörist unsurlarla etkin şekilde mücadele edilmesi gerektiğini muhataplarımızla görüşmelerimizde hep vurguladık. Türkiye bu konuda bugüne kadar sabırlı ve dirayetli tavır içerisinde oldu. Ancak her gün başka bir şehrimizde al bayrağa sarılı şehit cenazeleri kaldırılırken, analar ağlarken, bebeler yetim kalırken, Türkiye’den kimse bu noktada artık sabır isteme hakkına sahip değildir, olamaz. Şu gerçek herkes tarafından, özellikle bölgede sorumluluğu olanlar tarafından iyi bilinmelidir; Milletimiz bölgedeki terörist odaklardan temizlenmesi için etkin adımların atılmasını sizden bekliyor. Bunu da açık ve net olarak, gereğini yerine getirme noktasında bizler de hatırlatmak isteriz. Bu konuda bizler gereğinin, zamanlamasını iyi yapmak kaydıyla yerine getirilebileceğinin bilinmesini tekrar burada hatırlatıyoruz.

  ABD: DESTEKLİYORUZ

  Başbakan Erdoğan’ın PKK ile ilgili açıklamalarına ABD Dışişleri sözcüsü Sean McCormack’ten yanıt geldi. McCormack, Erdoğan’ın sözleriyle ilgili bir soru üzerine terör örgütü PKK konusunda Türk ve Amerikalı yetkililer arasında görüşmeler yapıldığını belirterek, ‘Elbette terörizme karşı ortak savaşımızda Türk hükümetinin yanındayız’ dedi.

  Attila İlhan’dan şiir okudu

  ERDOĞAN
  , geçen hafta yitirdiğimiz Attila İlhan’ı şiirle andı. Erdoğan’ın okuduğu İlhan’ın ‘Memleket Havası’ şiiri şöyle:

  ‘bu bizim gökler gibisi hiçbir dağda çatılmamıştır

  yıldızlarımızın titremesi yüreğine deprem indirir
  /images/100/0x0/55eb087bf018fbb8f8a6a68d
  hiçbir yerde bu denize bu acı tuz katılmamıştır

  topraktan sağdığımız pekmez güneşin başını döndürür.’

  Yorgunluğuna yenildi

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dün AKP Grubu’nda özellikle terör eylemlerine yönelik sert mesajlar içeren bir konuşma yaptı. Erdoğan’ın konuşması sırasında Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu’nun göz kapakları zaman zaman ağırlaşarak kapandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı