« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Her gün maç bitti’

Federasyon, başta yayıncı kuruluş, herkese hodri meydan dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Federasyonu yoğun eleştiriler nedeniyle maç takviminde yeni düzenlemeye gitti. Federasyon maç yayın saatleriyle dolayısıyla yayıncı kuruluş (digitürk) tarafından kendisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi. İşte federasyonun o açıklaması.

Yayıncı kuruluşa

Maç yayınlarıyla ilgili yapılan sözleşmede, “Yayın günü ve saatleri federasyon ve yayıncı kuruluş tarafından belirlenir. Ancak nihai kararı federasyon verir” denilmiştir. Bu son derece açık ve nettir. Yayıncı kuruluşun federasyonu şikayeti yakışıksızdır. Kaldı ki ellerinde dönüşümlü olarak maç yayınlama şansı da bulunmaktadır.

Hafta içi 2 gün

Play-off sistemi nedeniyle 34 haftalık ligde 7 haftanın maçları hafta içi oynanacaktır. Bu palan dahilinde bu tarihten itibaren maçlar salı-çarşamba ya da çarşamba-perşembe günleri oynanacak şekilde düzenlenecektir. Böylece program yoğunluğundan dolayı hafta içi oynanması gereken maçlar 2 gün içinde tamamlanmış olacaktır. 

Pazartesi-cuma boş

Ayrıca salı-çarşamba programında oynatılacak hafta içi maçları öncesindeki pazartesi gününe bir önceki haftanın lig maçı koyulmayacaktır. Çarşamba-perşembe programında oynatılacak hafta içi maçları sonrasındaki cuma gününe ise bir sonraki haftanın lig maçı koyulmayacaktır. Federasyon bu kararla “Hergün maç” eleştirisininde önüne geçti.

Bir günde bitiririz

Futbol federasyonu açıklamasının can alıcı bölümünü en sona sakladı. “Ligi onlar değil Digitürk yönetiyor” iddialarını yalanlarcasına gerekirse maçları 1 günde bitiririz denildi. İşte o bölüm, “Önümüzdeki dönemde olası takvim sıkışıklığına göre, bahse konu müsabakaları tek bir günde oynatmak da söz konusu olabilecektir.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.