Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her görüşümü söylesem hipertansiyon olurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, şike hakkındaki soru üzerine Türk futbolundaki tansiyonu düşürmeye çalışmasını ilginç bir benzetmeyle anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Eğer Gençlik ve Spor Bakanı son bir yıllık süreç içerisinde düşündüğü her şeyi açıklamış olsaydı, her konuda kendi kişisel fikrini ortaya koymuş olsaydı Türk futbolunun tansiyonu düşmez, bilakis hipertansiyon müptelası olurdu” dedi.
Muğla Valisi Fatih Şahin’i makamında ziyaret eden Kılıç, bir gazetecinin, “Bu sene Trabzonspor’a şampiyonluk verilecek mi? Yargı sürecini beklemeden böyle bir gelişme olabilir mi?” sorusu üzerine, şu açıklamada bulundu: “Bu koltukta bir yılımı doldurdum, üzerine bir gün daha geçti. Sayın Başbakan, Bakanlar Kurulu’nu açıkladığında maruz kaldığım ilk soru, şike operasyonuyla ilgili görüşümün ne olduğuydu. Adeta futbol konusunda 1 yılı nefes almadan geride bıraktık.

Bazı şeyler karara bağlanacak

Adliyeler kararlarını ortaya koydular, koymaya devam edecekler. Bundan sonraki süreçte de bu kararların paralelinde bir takım adımlar mutlaka atılacak. Henüz karara bağlanmayan hususlar var. Onlar da mutlak surette karara bağlanacak. Bu, olayın birinci boyutu. Ayrıca olayın uluslararası hakem kurulu diyebileceğimiz UEFA’ya bakan boyutu da söz konusu. Ben Gençlik ve Spor Bakanıyım diye her konuda görüş söylemeye kalkarsam, Türkiye’de futbolun tansiyonunu düşürmeyiz, bilakis tansiyon düşmeyecek şekilde kronik bir hastalığa dönüşür.”


Bunları da Beğenebilirsiniz