« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her dakika Emenike çıkmaz

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, lige verilen arada Karabükspor'un gerçek yüzünü gösterecek şekilde hazırlanacaklarını belirterek, "Önde ve pozitif futbol oynayacağız. Ama bizden her dakika Emenike çıkarmamız bekleniyorsa bu insanlara ciddi bir yanılgı getirir" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kardemir Karabükspor üç günlük iznin ardından Manisaspor karşılaşmasının hazırlıklarına kendi tesislerinde başladı. Antrenmana ülkelerinde oldukları için Tozo dışında ki yabancı oyuncular katılmazken sakat olan İlhan'da çalışmaya katılmadı. Yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanda oyuncular koşu ve topla çalışma yaptı. Lige verilen aranın iyi geleceğini belirten İldiz, "Futbol adına iyi şeyler yapmaya başlamıştık. Galatasaray ve Trabzonspor maçları ortada. Bu zorlu maçlardan sonra ve milli maç arası olması Orduspor karşısında konsantre eksikliği yaratmış olabilir. Bu nedenle sahamızda beklenmedik bir yenilgi aldık. Çok sayıda oyuncumuz sakatlandı. Özellikle sakatlıklar canımızı sıktı ama futbol içinde böyle şeyler var. Arayı en iyi şekilde değerlendirerek Karabükspor'un gerçek yüzünü gösterecek şekilde hazırlanacağız" dedi.

İldiz, Karabükspor'un değişen bir çekirdek kadrosunun olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

"Bütün kadro değişti. Futbolcuların yeni takımlarına adapte olması kolay olmuyor. Bunların hiçbirini mazeret olarak görmüyoruz. Kendi içimizde istişare ederek sorunları çözeriz. Karabükspor ufak tefek şeylerle sallanacak takım değil. Biz bunların altından kalkacak bir camiayız. Geçen sene farklı bir oyun sistemimiz vardı bu sene farklı bir oyun sistemimiz var. Yine çağdaş futbol oynuyoruz. Önde ve pozitif futbol oynayacağız. Ama bizden her dakika Emenike çıkarmamız bekleniyorsa bu insanlara ciddi bir yanılgı getirir."


Bunları da Beğenebilirsiniz