Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her aradan sonra kanat çırpıyor

Beşiktaş, A Milli Takım EURO 2016 elemelerindeki maçlarına başladığından beri hiçbir ara sonrası yenilmedi. Kartal 3 galibiyet, 2 beraberlik alırken, G.Saray ve F.Bahçe için bu rakam 2 galibiyet, 2 beraberlik ile 1 yenilgi oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

HER ülkenin milli takım maçları için verdiği ara, ligdeki ekipleri farklı etkiler... Özellikle ulusal takıma fazla oyuncu gönderenler, bunun dönüşünü ek yorgunluk veya sakatlık olarak alabiliyor. Kimi takım ise, milli maçlar için verilen ara sonrası ligde kayıplar yaşıyor.
Beşiktaş, G.Saray ve F.Bahçe’nin; A Milli Takım EURO 2016 elemeleri için A Grubu’ndaki maçlarına başladığından bu yana milli maç araları sonrası lig performanslarını inceledik...

BEŞİKTAŞ 11, DİĞERLERİ 8’ER PUAN TOPLADI

SÜPER Lig’in Üç Büyükleri arasında bu alanda en başarılı Beşiktaş çıktı... Kartal, 2014-15 ve 2015-16 sezonunu kapsayan 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik aldı, yenilmedi. Böylelikle Kartal, 11 puan topladı. F.Bahçe ve G.Saray içinse durum eşitti. İki ezeli rakip de, milli maçlar ardından 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi elde etti. Böylelikle Cimbom ile Kanarya, ligdeki ‘dönüş’ maçlarından 8’er puanı hanelerine yazdırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz