Ege Haberleri

EGE

  Her akşam farklı renk

  İZMİR, (DHA)
  22.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ay sonuna kadar birbirinden renkli etkinliklerle sanatseverlere keyifli bir sonbahar yaşatacak.

  AHMED Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), İzmir Sanat ve Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde düzenlenecek kültür-sanat etkinlikleri, her zevke hitap edecek.

  Bu akşam

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, sanatseverlerin karşısına çıkacak. Saat 20.30’da başlayacak konser İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde ücretsiz izlenebilecek.

  24 Ekim Pazartesi

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi “Barok’tan Romantik’e Keman-Piyano Resitali”ne ev sahipliği yapacak. Ozan Akkol (keman) ve Ece Tokatlı’nın (piyano) sahne alacağı konserin başlama saati 20.00.

  25 Ekim Salı

  “Carmina Burana”, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin karşısına çıkacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası’nı şef Tulio Gagliardo Varas yönetecek. Solist olarak Aytül Büyüksaraç, Erdem Erdoğan ve Haldun Özörten’in sahne alacağı gösteride TOBAV Çocuk Korosu, sanatçılara eşlik edecek. Çocuk Korosu’nun şefliğini ise Ali Hoca yapacak. Ücretsiz sahnelenecek Carmina Burana 20.30’da başlayacak.

  26 Ekim Çarşamba

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi sıradışı bir konsere daha ev sahipliği yapacak. Tamamen kadınlardan oluşan “Flutensemle” grubu, çaldıkları notalarla İzmirlilerin içini ısıtacak. Şef Çiler Akıncı yönetimindeki grupta Seda Gencan, Ezgi Sözer, Buğsen Buber, Ece Kılınçarslan, Serya Atasoy Karaduman, Seda Minareci, Gökçe Kocakülah, Damla Şener, Gülşah Karakaş, Feyza Nur Sağlıksever, Açelya Canik, Ayça Malkoç flütte; Özge Kurban, Lerzan Tuncer ve Dora Ertaç ise vurmalı çalgılarda sahne alacak. Konser, saat 20.00’de başlayacak.

  27 Ekim Perşembe

  İzmir Sanat, “Semplice Quartet” grubunu ağırlayacak. Saat 20.00’de başlayacak konserde Murat A. Erginol (keman), Yaren Budak (keman), Beste Tıknaz (viyola) ve Burak Ayrancı (viyolonsel) sahne alacak.

  28 Ekim Cuma

  “Yeniden Sinematek” gösterimleri kapsamında “Oyunun Kuralı” isimli Fransız yapımı film saat 20.00’de yine İzmir Sanat’ta izleyicilerle buluşacak. Film gösterimi halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek. Aynı gün İsmet İnönü Sanat Merkezi “Uyan Uyan Gazi Kemal” isimli belgesel tiyatroya ev sahipliği yapacak. Saat 20.30’da başlayacak olan oyunda, Tuncay Özinel Tiyatrosu sahne alacak. Özinel tarafından yazılan ve Ali Yaylı tarafından yönetilen iki perdelik oyun, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini ve insan yanını anlatıyor. Tiyatro, tüm vatandaşların izlemesi için ücretsiz olarak sahnelenecek. Aynı gün Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi de özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri”... Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki orkestraya solist olarak Eylem Demirhan Duru, Arses Yıldızca, Levent Gündüz, Fırat Yalçınkaya, Nejad Beğde eşlik edecek. Koro Şefliğini Ali Hoca’nın yaptığı İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun da yer alacağı konserin biletleri AASSM ve İzmir Devler Senfoni Orkestrası gişeleri ile Alsancak ve Karşıyaka D&R’lardan alınabilir. Konserin başlama saati 20.30.

  29 EKİM’E ÖZEL

  İsmet İnönü Sanat Merkezi ve İzmir Sanat, 26 Ekim Çarşamba akşamı iki ayrı etkinliğe sahne olacak. İsmet İnönü’de “Kent Orkestrası” saat 20.30’da sahneye çıkacak. Konser halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. İzmir Sanat’ta ise saat 20.00’de “Piyano Gitar İkilisi” İzmirlilerle buluşacak. Sinan Erşahin (gitar) ve Ayça Yılmaz (piyano), izleyicilerin karşısına çıkacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı