« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Her açıdan temizim, Bakan bana hiç bir şey yapamaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu’nun yeni başkanı Haluk Ulusoy, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in TBMM’de "Teftiş Kurulu raporları doğrultusunda olağanüstü genel kurulu yeniden toplayacağım" şeklindeki sözlerine anlam veremediğini söyledi. Ulusoy, "Teftiş kurulu raporlarına göre suç duyurusunda bulunabilecek herhangi bir ibare yok. Bakan Meclis’te neden böyle bir açıklama yaptı, anlayamıyorum. Yeni bir Teftiş Kurulu raporunun getireceği yer yine genel kuruldur. Raporlar hiçbir suç unsuru taşımıyor. Genel kurul iki adaylı bir seçimden Haluk Ulusoy’u başkan olarak seçmiştir. Eğer bu yönde bir girişim olursa daha sonra biz de gerekli açıklamayı yaparız" diye konuştu. Ulusoy ayrıca "Söz veriyorum, herkesin başı dik olacak. Her bakımdan temiz olduğum için başkanlığa aday oldum ve kazandım" dedi.

Şimdi ne olacak?

BAKAN Şahin’in, "Haluk Ulusoy artık aday olamaz. Çünkü 3. kez başkan seçilmiş oldu" sözleri yeni bir hukuki tartışma başlattı. Bakan Şahin’in de dediği gibi, bir kişi en fazla 3 defa federasyon başkanı seçilebiliyor. Ancak Şahin, Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu doğrultusunda Genel Kurul’u toplarsa ve oradan, "Ulusoy göreve devam etmeli" kararı çıkarsa Ulusoy 4. kez seçilmiş olur mu, olmaz mı?.. İşte bu durum tartışmalı. Ulusoy’a yakın isimler, "Kurulun böyle bir durumda toplanması seçim anlamına gelmez. Dolayısıyla Ulusoy göreve devam eder" diyor. Diğer bir grup, "Bakan haklı. Kurulun toplanması seçim demektir. Ulusoy, 4. kez seçilmiş olacağı için göreve devam edemez" görüşünü savunuyor.

<ı>Ulusoy coşkusu

HALUK Ulusoy’un yeniden başkan seçilmesi memleketi Trabzon’da coşkuyla karşılandı. Bir araya toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup, meşaleler yakarak ’Büyük başkan’ sloganları attı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz