Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Her açıdan renkliydi

MANCHESTER United’ın efsane teknik direktörü Alex Ferguson’un bir sözü vardır; “Oyunu değiştirebilen, özel oyunculara, sanatçılara daima bir yer vardır.”

Galatasaray oyuna öyle bir tempoyla başladı ki... Bu sanatçılardan Selçuk, Emre, Eboue ve Umut sahadaydı. Dördü de doğuştan yetenekli, yaratıcı, oyun vizyonuna sahip kişilerdi. Umut, Beşiktaş defansının arkasına topsuz koşular yaparak birçok pozisyon buldu. Derinlemesine atılan paslarda çok iyi hareketlendi. Ama Galatasaray’ın sağ kanadında eksikler vardı.

Penaltı ağır karardı

Fatih Terim’in, Hamit’i oyunda tutması yanlıştı. Melo’yu çıkartıp, Amrabat’ı oyuna alması da ayrı bir hataydı. Çıkması gereken isim Hamit’ti.
Beşiktaş’ta sanatçılar yok muydu? Başta Fernandes... Adam, futbol oynamak istiyor. Nerede bir arıza var, Fernandes orada... Nerede neticeye gidecek bir pas var, Fernandes yine orada... Bir kişi daha vardı Beşiktaş’ta... Geldi, gitti. Ama tekrar Beşiktaş’ta forma giymeye başladı. Onun adı da Holosko’ydu. Hem gol attı, hem defansa geldi, hem de Hilbert’e yardımcı oldu. Hiç de durmadı.

Ne derseniz deyin, dün akşamki derbi her yönüyle renk verdi. Burak Yılmaz, her zaman düşen-kalkan bir oyuncu... Bana göre, penaltı kararı ağır bir karardı. Oyuna bakarsak, Galatasaray ilk yarıda Beşiktaş’ı allak bullak etti. İkinci yarıda ise aynı şeyi Beşiktaş yaptı.

 

X