Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepsine çok teşekkür ederim

Beşiktaş'ın genç stoperi Ersan Gülüm, yarın Avustralya'da ameliyat olacak.

Candan Baykal, Melbourne-DHA
SON GÜNCELLEME

Ön çapraz bağı kopuk olan Ersan'ın Temmuz ayından itibaren yeni sezon hazırlıklarının başında takımla olabileceği belirtildi.

Ersan'ın menajeri Ezel Hikmet, çok talihsiz bir sakatlık yaşandığını ancak başarılı oyuncuyu en kısa zamanda hazırlayıp Türkiye'ye göndermek istediklerini söyledi.

DHA'nın sorularını yanıtlayan Hikmet; "Ersan şu anda dinleniyor. 11 saat süren bir yolculuk yaptı, çok uzun yol ve oldukça yorgun. Gelir gelmez cerrahlarla görüştük. Ön çapraz bağında kopuk var. Allah'tan yan bağlarda bir şey yok. O da bizim için sevindirici bir durum. Avustralya'da sabah son kontrolü yapılıp, işlemler halledilince öğleden sonra ameliyata girecek. Temmuz ayında tekrar yeni sezon hazırlıkları için takımla beraber çalışabilir" dedi.

Ersan'ın çok iyi peformans yakaladığı bir dönemde sakatlanmasının üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Ezel Hikmet, genç oyuncunun transferi hakkında ise şöyle konuştu:

"Ersan'ın bu sezon sonuna kadar Beşiktaş ile sözleşmesi var. Bu konuda şu an en yetkili kişi Adanaspor Başkanı Bayram Akgül. Net bir durumu O'ndan öğrenebilirsiniz ama benim gördüğüm kadarıyla Temmuz ayında tekrar yeni sezon hazırlıkları için Beşiktaşla beraber çalışır. Başka hiç bir düşüncesi yok. Beşiktaş çok dürüst bir kulüp olarak davrandı bugüne kadar, çok mutluyuz. Ersan da çok efendi bir çocuk."

Ezel Hikmet, Ersan'ın uzun süre takımdan ayrı kalacak olmasından dolayı bu sürede kulübün ücret konusunda da kendilerini madur etmeyeceklerini bildiğini de ifade etti.

Ersan ise Beşiktaş Kulübü'nün kendisine fırsat tanıdığı için çok minnettar olduğunu belirterek "Benim tercihim Beşiktaş'tan başka bir takım olamaz. Beni hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Belediyespor maçına takım arkadaşlarımın 'Ersan Gülüm geçmiş olsun' t-shırtleriyle çıkması beni çok duygulandırdı. Yoldaydım, bunu gördüğümde hem sevindim hem duygulandım. Tüm takım arkadaşlarına teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz