Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepsi serbest kaldı

İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi, Beşiktaş-Bursaspor maçı öncesinde olaylara karıştıkları iddiasıyla yargılanan tutuklu 3 sanığın tahliyesine karar verdi.

Serpil KIRKESER
SON GÜNCELLEME
SÜPER Lig’de oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı öncesinde meydana gelen olaylara karıştıkları iddiasıyla yargılanan tutuklu 3 sanığın tahliyesine karar verildi. İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar Tuncer Gencer, İbrahim Aydın ve Onur Kurt ile tutuksuz sanık Ömer Tunar katıldı.

Sanık avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu belirterek, tahliyelerini talep etti.

Dışarı çıkarıldılar

Tutuklu sanıklar Tuncer Gencer, İbrahim Aydın ve Onur Kurt’un mevcut delil durumu ve kaçma şüphelerinin bulunmadığı gerekçesiyle tahliyesine karar veren hakim, tutuksuz sanık Ömer Tunar hakkında ise adli kontrol uygulanması kararının kaldırılmasına hükmederek duruşmayı erteledi.Duruşma sonrası tutuklu yakınları ve Beşiktaş taraftarları tahliye kararını alkışlarla karşıladı. Yaklaşık 100 kişik grup, sloganlarla İstanbul Adliyesi’nden çıktı. Adliye önünde bir süre tezahüratlarda bulunan taraftarlar grup halinde Sultanahmet tramvay durağına yürüdü. duruşmayı takip etmek için çok sayıda Beşiktaş taraftarı adliyeye geldi. Tahliyelerin ardından slogan atan taraftarları, polis dışarı çıkarttı.

Bunları da Beğenebilirsiniz