« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepsi pekiyi

Daum, Asbaşkan Demirören'e futbolcuların ilk yarı karnesini verdi. Beşiktaş Teknik Direktörü, ‘‘Tüm oyuncularım kapasitelerinin üzerinde performans gösterdi. Ama Kaptan Tayfur'un gayreti kolay kolay unutulmaz. Böyle kaptan yüzyılda bir gelir’’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Takıma sahip çıktı

Beşiktaş Teknik Direktörü Christoph Daum, yardımcıları Koch ve İmmel ile hazırladığı ligin ilk yarı karnesini Menajer Sinan Engin ile Asbaşkan Yıldırım Demirören'e verdi. Daum, ‘‘Tüm oyuncularım kapasitelerinin üzerinde performans gösterdi. Ama kaptan Tayfur'un gayreti kolay kolay unutulmaz. Böyle kaptan yüzyılda bir gelir. Takımda herkese sahip çıktı’’ dedi.

Kriz etkiledi

Sezon başı Almanya kampının yüksek tempoda geçtiğini belirten Daum raporunda ‘‘Ekonomik kriz Beşiktaş'ı da etkiledi. Zor şartlarda yaptığımız transferlerin bazıları uymadı, ama yanlıştan çabuk döndük. İmmel'in Myhre gibi süper kaleciyi bulması büyük şans. Koch, takıma inanılmaz bir kondisyon yükledi. Beşiktaş'ı yoktan var etmesini bildi’’ ifadesini kullandı.

Geleceğin takımı

Beşiktaş'ı en fazla gol yiyen ve en az gol atan takım hüviyetinden çıkardıklarını ileri süren Daum şu görüşlere yer verdi: ‘‘Futbolcular kondisyon ve teknik yönden çok gelişti. Çalışmalarımızı günlük değil, geleceği düşünerek yaptık. Lig şampiyonluğu değil, Şampiyonlar Ligi'nde başarı için projelerimizi geliştiriyoruz.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler