GeriSpor Hepsi okumuş çocuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hepsi okumuş çocuk

Trabzonspor'un kadrosunda yer alan 24 futbolcudan 4'ü üniversite mezunu, 5'i ise yüksek öğrenimini sürdürüyor. Bordo mavililerde ayrıca 12 lise mezunu, 1 lise terk, 2 de ortaokul mezunu bulunuyor.

Eğitim oranı yüksek

Önümüzdeki sezon sahada yepyeni bir kadroyla mücadele edecek olan Trabzonspor'un futbolcularının eğitim durumlarının yüksek oluşu dikkati çekiyor. Bordo mavililerin 24 kişilik kadrosunda bulunan futbolculardan 4'ünün üniversite mezunu, 5'inin de üniversite öğrenimini sürdürdüğü belirlendi. Karadeniz ekibinde ayrıca 12 lise mezunu, 1 lise terk ve 2 de ortaokul mezunu bulunuyor.

Lise mezunu fazla

Milosevski, Mustafa Külle, Lange, Gökhan'ın üniversiteyi bitirdiği, Tamer, Metin, Abdülkadir, Macit ve Gökdeniz'in yüksek öğrenimlerini sürdürdüğü bildirildi. Orhan, Osman, Nesim, Cem, Ufuk Ali, Erman, Zafer, Levent, Volkan, Güngör ve Erhan liseyi bitirirken, Hami ise liseye terkeden tek futbolcu oldu. Murat ve Jarko'nun ise ortaokul mezunu olduğu açıklandı.

Trabzonspor'un

kamp programı

TRABZONSPOR'un Almanya'nın Bielefeld kentinde 14-24 Temmuz tarihleri arasında yapacağı kampta 5 hazırlık maçı oynayacağı açıklandı. Bordo mavililer, F.Bahçe'nin de katılacağı Uerdingen Turnuvası'nda yer alacak. Turnuvaya katılacak takımlar F.Bahçe, A.Bielefeld, F.Düsseldorf, B.Uerdingen ve A.Aachen olacak. 22-23 Temmuz tarihleri arasında oyananacak turnuvada Trabzonspor, B grubunda yer alacak ve A.Beilefeld'le F.Düsseldorf ile karşılaşacak. Grupta alacağı sonuca göre A grubundaki ekiplerden biriyle daha oynayacak. Giray Bulak, bu maçların dışında 15-20 Temmuz arasında 2 maç daha oynayacaklarını söyledi.

KOMANDO EĞİTİMİ Trabzonspor'un sorunsuz sürdürdüğü Gerede kampında çok hırslı ve arzulu çalıştıkları gözlenen futbolcular, ‘‘Tam bir komando eğitimi yapıyoruz. Tempomuz da geçen yıla göre daha ağır’’ dediler.

Triatlon rüzgarı

Bisiklet ve Triatlon Federasyonu'nun 2000 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Triatlon Şampiyonası Erdek'te yapıldı. Yarışlarda, büyük erkeklerde Eren Çelik, genç erkeklerde ise Erkan Bozkurt birinci oldu. Erdek Belediyesi ve BANVİT tarafından organize edilen halk triatlonunda birinci olanlara bisiklet, Türkiye Şampiyonası'nda ilk üçdereceye giren sporculara da toplam 3 milyar lira para ödülü dağıtıldı. Bayram AYDIN

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle