« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepsi iyi ama Daum bir tane

Beşiktaş Teknik Direktörü, savunma ve orta sahaya takviye yapılması gerektiğini tekrarlarken, ‘‘Derbileri düşünmüyorum. İlk 5 haftayı kazasız belasız atlatmamız gerekir. Trabzon maçını alırsak şampiyonluğa adım atmış oluruz’’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
 • F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü Werner Lorant'ın sihirli değneği yok. Ancak takımı çalıştıracak. Ve tüm gücünü sergileyecektir.

 • Lucescu çok çalışkan. En iyi kadroya sahip bir ekibin teknik adamı. Çünkü eline sürekli malzeme geliyor. Şu anda en iyi durumda olan o.

 • Trabzonspor Teknik Direktörü Hans Peter Briegel, çalışkan ve disiplinli. Kan değişimini futbolcularına olumlu şekilde yansıttı.

  AKLI NİHAT'TA

  Beşiktaş Teknik Direktörü Christoph Daum, ligin ikinci yarısı için iddialı konuştu. Alman çalıştırıcı hedefinin çift kupa olduğunu belirtti. Daum, lig, teknik direktörler ve takımı hakkında şunları söyledi: ‘‘Benim defansa ve orta sahaya ihtiyacım var. Bunların alınması Nihat'ın transferine bağlı. Bu transferin olacağına hala inanmıyorum.

  5 SAAT TOPLANTI

  Bac ve Onopko gibi iki oyuncuyu teklif ettiler. Nihat'ın transferi olursa, bu oyuncuları alırız. Başkan Serdar Bilgili ile G.Antep maçı sonrası 5 saat süren toplantı yaptık. Bana isteklerimin yerine getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Türkiye'nin içinde bulunduğu krizde böylesi vaadde bulunması beni umutlandırdı. Benim de umudum sürüyor.

  DAHA GELMEDEN

  F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü için daha gelmeden ağır eleştiriler yazıldı. 1860 Münih, Türkiye'deki bir çok kulüpten büyük. Teknik ve organizasyon bakımdan çok ileride. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde L. United'a elendi. Biliyorsunuz, Beşiktaş, Leeds karşısında ne olmuştu. Disiplinli, çalışkan bir teknik adam. Lorant’ın sihirli değneği yok.

  ÖVGÜ YAĞDIRDI

  Ancak takımı çalıştıracak. Ve tüm gücünü sergileyecek. Trabzonspor Teknik Direktörü Briegel'de çalışkan ve disiplinli. Kan değişimini iyi yansıttı. Lucescu'da çok çalışkan. En iyi kadroya sahip bir ekibin teknik adamı. Lucescu en iyi durumda olan teknik adam. Eline sürekli malzeme geliyor. Hepsi iyi ama dünyada bir tane Daum var.

  MYHRE ATEŞLEDİ

  Kaleci Mhyre takımı ateşledi. Takıma güven geldi. Ve ondan sonra bir çıkış başladı. Sakatlığı nedeniyle Asper'i transfer ettik. İsveçli kaleci tecrübeli ve güven verici. Fevzi eğer özel yaşamındaki sorunları giderirse, Mhyre ve Asper'den daha iyi olacağına inanıyorum. Mhyre'nin önümüzdeki sezon kalıp kalmayacağı, mayıs ayında belli olacak.

  DEFANSA ÇARE

  Beşiktaş'ın öncelikle defansının güçlü olması gerekir. Eğer böylesine goller yenirse, şampiyon olmamız zor. Bu nedenle defansa takviye oyuncu alınması için bastırıyorum. Baya'yı transfer ederken, mukavelesine milli maçlara gitmemesi konusunda madde koyduk. Ama Tunus Milli Takımı'nın teknik direktörü değişti. Yeni hocası onu görmek istiyor.

  DERBİ KORKUTMUYOR

  Benim tahminim onun milli takım kampına gitmeyeceği yönünde. Ligin ikinci yarısında özellikle ilk 5 haftayı kazasız, belasız atlatmamız gerekir. Genç ve teknik ekiplerle oynuyoruz. Beni derbiler değil, bu takımlar korkutuyor. Ne zaman, ne yapacakları belli değil. Trabzon maçını kazanırsak, zirvedeki yerimizi sezon sonuna kadar garantiliyebiliriz.

  İYİ ÇALIŞIYORUZ

  Kazanmak şart. Trabzon maçını alırsak şampiyonluğa adım atmış oluruz. Tüm futbolcularla yaptığım kanuşmada gözlerinde kazanma arzusunu görüyorum. Kaptan Tayfur takım arkadaşlarının tüm sorunlarıyla ilgileniyor. Menajer Sinan Engin kampta kuş uçurtmuyor. Koch kondisyon çalışmalarını programlı bir şekilde yönetiyor. İmel ve Erdiç kalecileri aralıksız çalıştırıyor.’’
 • 
  Bunları da Beğenebilirsiniz