« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepsi iftira

Futbol Federasyonu eski Başkanı, ‘Yaptığımız tüm harcamalar ve hesaplar kontrolden geçmiştir ve belgelidir. Veremeyeceğimiz hiçbir hesap yoktur. İddialar, başarılarımızı gölgelemek için ortaya atılmıştır’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAŞBAKANLIK Teftiş Kurulu’nun 2001-2004 arasındaki tüm kayıtları inceleyerek hazırladığı İnceleme Raporu’nda Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy ve yöneticilerine yönelik suçlamalar spor kamuoyunda bomba etkisi yarattı.

Federasyon başkanlığı döneminde yaptıkları tüm harcamaların ve hesapların belgeli olduğunu ve kontrolden geçirildiğini belirten Haluk Ulusoy, ‘Bize iftira atıyorlar’ dedi.

Haklarındaki iddiaların ve yayınların kasıtlı olduğunu ileri süren Ulusoy, şunları söyledi: ‘Türkiye bir hukuk devletidir. Görev yaptığımız dönem içerisinde veremeyeceğimiz hesap yoktur.

Harcamalar belgelidir

Yaptığımız tüm harcamalar ve hesaplar kontrolden geçirilmiştir ve belgelidir. O dönemde müfettişler temiz raporu verdiler.

Futbol Federasyonu’nda görev yapanlar, geçmişi karalayarak değil, başarılarıyla ön plana çıkmalı ve övünmeli. Kimse, bizim federasyon başkanlığı yaptığımız dönemde gelen dünya üçüncülüğü başarısını perdeleyemez.

Geçmiş döneme ait araştırma dosyalarını Futbol Federasyonu’na sızdıran yöneticileri çok iyi biliyorum. Yasal yollardan hakkımızı arayacağız. Avukatlarımız gerekli çalışmalara başladılar. Türkiye’de başarılı olan insanları karalamaya kimsenin hakkı yok.’

Cevabımız sert olacak

Haluk Ulusoy’
un başkanlığı döneminde Futbol Federasyonu’nda asbaşkanlık yapan Hüsnü Hayali ise, suçlamaları ortaya atanlar için, ‘Tamamen iftiraya yönelik bir tezgah hazırlanmış. Bunu yapanlar şerefsizdir’ dedi. Ve ekledi:

‘Bu insanlar unutmasınlar ki, bu iftira denizinde kendileri boğulacaktır. Bizim nasıl insanlar olduğumuzu kamuoyu gayet iyi biliyor. Yapılanlara cevabımız çok sert olacaktır. Milli takımımızın oynayacağı play-off maçları öncesi böyle bir kaos ortamı yaratmak hem ülkeye, hem de camiaya zarar verir.’

Beni ilgilendirmiyor

YEDİĞİMİZ
yemeklerin karşılığı yaptığımız harcamalar yüksek bulunmuş. Bizim temsil niteliğimizin ne olduğunu araştıracaklar. Bu iddialara cevap verme gereğini bile hissetmiyorum ve yorum getirmiyorum. Çünkü hakkımda bir suçlama yok. Avukatlarıma talimat verdim. Gerekli açıklamaları onlar yapacak.

Art niyet arıyorum

AYLAR
önce yapılan soruşturmanın tekrar gündeme getirilmesinin ardında art niyet arıyorum. Federasyonun her kuruşunu kontrol altında tuttuk. Federasyonun menfaatleri doğrultusunda çalıştık. Her soruşturmadan alnımızın akıyla çıktık. Bu yapılanları ayıplıyorum. Verilmeyecek hesabımız yok.

<ı>İŞTE İDDİALAR...

3 TRİLYONLUK TESİS!

4 trilyon 895 milyar liraya mal olan Trabzon’daki Haluk Ulusoy Kamp ve Eğitim Tesisleri için toplam 1 trilyon 289 milyar TL fazla ödeme yapıldığı belirtiliyor. Yapılması istenen tahsilatın tutarı, güncel yasal faizleri ile birlikte yaklaşık 3 trilyon TL olarak gösteriliyor.

OTELLERE AKAN PARALAR

Ulusoy’a ait Kuşadası Fantasia Otel’e 2001-2004 döneminde 1 trilyon 457 milyar 748 milyon 592 bin TL ödeme yapıldığı tespit edilmiştir. Antalya Sheraton Oteli’ne bu dönemde 2 milyar 581 milyon 14 bin lira ödendiği açıklandı.

AKSU’NUN CEP TELEFONU

Roma-G.Antep maçı için kafileyle beraber misafir olarak Roma’ya giden Ata Aksu’nun G.Antepli idarecilere Roma’da verdiği yemek bedeli 850 Euro... Ayrıca 834 milyon TL bedelli cep telefonu alımı...

9 TRİLYONLUK SEYAHAT

Orhan Saka tarafından milli müsabakalara davet edilen şahıslara ilişkin giderler... Yurtdışı seyahatlerle ilgili olarak harcırah talimatına aykırı olarak, belgesiz harcamalar karşılığı yapılan ödemeler... Bu yolla harcanan 9 trilyon TL...

HER YERDE EV SAHİBİ

Can Çobanoğlunun 29 Mayıs 2003 tarih 29133 fiş nolu ekinin incelemesinde, İtalya, Slovakya, Avusturya, İran, Fransa seyahatleriyle ilgili toplam 6900 Euro seyahat gideri beyan ettiği, bazı harcamaların mahsup belgesi niteliği taşımayan kredi kartı müşteri kopyasıyla belgelendirildiği...

Bunları da Beğenebilirsiniz