Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepsi gitti sadece Culio kaldı

Galatasaray'ın 'yenilgi rekoru' ile tarihe geçtiği sezon alınan futbolcular, birer birer gidiyor. Son kale ise Arjantinli Culio.

Gökhan KARATAŞ / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Futbol Takımı kadrosuna yer alan 4 futbolcu, Avusturya kampına götürülmedi. Mehmet Batdal, Serkan Kurutuluş ve Kazım Kazım'ın yanı sıra teknik direktör Fatih Terim'den şans bekleyen Juan Pablo Pino'ya da 'kendine kulüp bul' dendi.

GALATASARAY'DA 4 YOLCU

İlk yolcuların belli olmasıyla birlikte ortaya ilginç bir tablo çıktı. Nitekim iki yıl önce transfer edilen yabancı futbolculardan sadece biri takımda tutunmayı başardı.

Geçtiğimiz sezon öncesi yolların ayrıldığı Insua, Zapata, Cana, ilk yılında gönderilen Misimovic, geçtiğimiz günlerde Orduspor'a giden Stancu'nun ardından son olarak Pino'nun da Galatasaray kariyeri sona ermek üzere. Hagi'nin isteğiyle Cluj takımından transfer edilen Culio ise beklendiği gibi Cimbom'da kaldı.

Sarı-kırmızılılar, 16 mağlubiyet ile kulüp tarihine geçen 2010-2011 sezonunu, 46 puanla 8'inci sırada tamamlamıştı. Dönemin yönetimi, 7'si yerli ve 7'si yabancı olmak üzere toplam 15 transfer gerçekleştirmişti.

Fark 14 milyon euro

Yabancı futbolcular için toplam 17 milyon 750 bin euro bonservis ve kiralama bedeli ödenirken, sadece Rumen golcü Stancu'dan 2.5 milyon euro bonservis kazanıldı. Öte yandan geçen sezon başka takımlara kiralanan Pino (400 bin euro), Culio (350 bin euro) ve Stancu'dan (350) 1.1 milyon euro elde edildi.

Zvzejdan Misimovic: 7 milyon euro bonservisin 2.5 milyon euroluk ilk taksidi ödendi
Juan Pablo Pino: 3 milyon euro
Lorik Cana: 4.5 milyon euro
Emiliano Insua (kiralık): 750 bin euro
Robinson Zapata: Bonservis ödenmedi 
Bogdan Stancu: 5 milyon euro
Emmanuel Culio: 2 milyon euro

Yerlilerden 5 yolcu

2010-2011'de sözleşme imzalanan 7 yerli oyuncudan ise Çağlar Birinci ve Yekta Kurtuluş'un bileti kesilmedi. Serdar Özkan, Musa Çağıran ve Ali Turan gönderilirken, Mehmet Batdal ve Kazım'dan kulüp bulması istendi.

http://twitter.com/gokhan_karatas


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler