« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hepiniz susun

G.Saray Kulübü Başkanı, G.Antep maçı sonrası kendilerini bir kez daha eleştiren Rumen hocaya kimsenin cevap vermemesini isterken, "Yine kriz ortamı yaratacak bir şeyler söylemeyin. Bu olaylarla gündeme gelmek istemiyorum" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.Saray, G.Antep gibi güçlü bir takımı 5-1 yenerken, herkesin yüzü gülüyordu. Sarı kırmızılılar rövanşı almış, soğuk geceyi gollerle ısıtmıştı. Ancak teknik direktör Hagi'nin, maçtan sonra, "Görüyorsunuz, şu anda çok az konuşuyorum. Sadece maçtan sonra basın toplantısı düzenleyebiliyorum. Bir gün belki tamamen 'sus' derler" açıklamasından sonra yönetimi yine eleştirmesi yöneticilerde soğuk duş etkisi yaptı. Ama bu sefer başkan Özhan Canaydın olay büyümeden konuya el attı.

Başkan Canaydın, Gheorghe Hagi'nin demeçlerinden sonra Rumen çalıştırıcıya tepki göstermeye hazırlanan ve çok kızan yöneticileri telefonla arayarak sakin olmalarını istedi. Başkan, yönetim kurulundaki arkadaşlarının polemiğe girmemelerini konusunda uyarırken, şöyle konuştu: "Bu sözlere, hiçbirinizin karşılık vermesini istemiyorum. Hagi ile aramızı bozmayın. Takım iyi giderken yanlış bir hareket yapmanızı istemiyorum. Bu olaya o kadar çok tepki verilecek bir şey yok. Aman ters bir şey söylemeyin.

Kendi kendimize bölünmemeliyiz.
Yine kriz ortamı yaratacak bir şeyler söylemeyin. Artık bu tip konularla karşı karşıya gelmemeliyiz. Hepimiz sadece takımın başarısıyla ilgilenmeliyiz. Kimse Hagi'yi hedef alan bir açıklama yapmayacak. Bu olaylarla gündeme gelmek istemiyorum." Başkan'ın bu sözlerinden sonra sarı kırmızılı yöneticiler, tepkilerini içlerine atarak hiçbir açıklama yapmadı. Takımın başarısı için Canaydın'ı dinleyip susmayı tercih ettiklerini belirttiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz