Dünya Haberleri

  Hepimiz Nasrallah’ız

  Hürriyet Haber
  16.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ateşkesin yürürlüğe girmesinin ardından başta Beyrut’un güneyi olmak üzere savaştan nasibini almış bölgelere geri dönen Lübnanlılar, ya ABD ile İsrail’e lanet okuyor ya da intikam yemini ediyor. Ortak bir nokta ise Hizbullah için telaffuz edilen güzel sözler.

  Lübnanlı bu sözlerinde samimi mi, değil mi bilinmez ama görünen o ki, Hizbullah’a destek artmışa benziyor. İşte sokaktaki Lübnanlılardan Hizbullah ile ilgili birkaç görüş.

  "Niye buraları bombaladılar? İnsanlar, Nasrallah ve direnişe karşı harekete geçsin diye. Ne olursa olsun asla direnişe nefret duyamayız. Onlar bizim canımız kanımız, çocuklarımız. Sadece ekmek alacak param olsa bile, hepsini direnişe veririm." 60 yaşında başörtülü Beyrutlu Umm Abdullah.

  "Hepimiz Hasan Nasrallah’ız. Tüm kadınlar, tüm erkekler, bütün taşlar Hasan Nasrallah. Amerikan halkına karşı değiliz, Amerikan dış politikasına karşıyız". Hizbullah lideri ile adaş olan Beyrutlu Hasan Nasrallah.

  "Hizbullah, niye başarılı oldu biliyor musunuz? Çünkü onları göremiyorsunuz. Orduyu görebilirsiniz, İsrail de nerede olduklarını bilir ve onları ele geçirir. Hizbullah kim? İşte bu insanlar Hizbullah’ın kızları, oğulları ve ebeveynleri" sokaktaki insanlara işaret eden 52 yaşındaki Nurredin Asya isimli Beyrutlu kadın.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı