Spor Hepimiz MVP’yiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hepimiz MVP’yiz

YEREL HABERLER HEPİMİZ MVP’YİZ

İbrahim Kutluay, Efes Pilsen Cup’ta En Değerli Oyuncu seçilirken, başarısında takımda emeği olan herkesin payı olduğunu söyledi. Kaptan, ‘Artık bireysel başarıda gözüm yok. Takımın başarısı önemli’ dedi.

3’lükler sahnede Basketbol Milli Takımımız özel maçlarda 31 yıldır yenemediği İtalya’yı Efes Pilsen World Cup 4’te dize getirirken, Avrupa Şampiyonası öncesi büyük moral kazandı. Final maçının üçüncü çeyreğindeki savunmasıyla dikkat çeken takımımızda kaptan İbrahim Kutluay’ın 3 sayıları galibiyeti getiren en önemli etken olurken, bu performansı ona En Değerli Oyuncu (MVP) ödülünü kazandırdı.

Önce takım 12 Dev Adam’ın kaptanı, aldığı ödülün kesinlikle takımın olduğunu açıkladı. Kutluay, kariyerinde birçok başarılar ve ödüller kazandığını sözlerine eklerken, ‘Bu ödülü kendim değil, takımım adına aldım. Çünkü bu şampiyonlukta ve ödülde, sahada görev yapan herkesin emeği var. Milli Takım Kaptanı olarak benim bundan sonra bireysel başarılarda gözüm yok. Takımımın başarısı her şeyden önemli.

Bütünlük şart Avrupa Şampiyonası’nda bireysel olarak sayı, ribaund, asist krallığı kovalamak değil, takım olarak savaşırsak başarılı oluruz. Eğer bunu Efes Pilsen Cup’ta yaptığımız gibi başarırsak, Sırbistan&Karadağ’da da istediğimiz sonucu alırız. Tekrar ediyorum bu MVP ödülü benim değil, takımındır. Biz bir bütünüz. Bu bütünlük sayesinde de bizden beklenen dereceyi mutlaka alacağız’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle