« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hepimiz burada rekor kırdık"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda artistik patinaj erkekler serbest program sonunda 18. sırayı alan milli sporcu Kutay Eryoldaş, “Küçük bir sakatlık yaşamama karşın elimden gelenin en iyisini yaptığımı düşünüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yarışma sırasında sağ omzu çıkan ve bu sorunu giderildikten sonra yarışmaya devam eden Eryoldaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Düne (kısa program) nazaran bugün çok daha iyi kaydım. Dünden dolayı çok moralsiz çıkmıştım piste, ancak bugün elimden gelenin en iyisini yaptığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Yarışma sırasında yaşadığı sakatlık için de Eryoldaş, “Daha sonra yarışmaya devam edebildim. Seyircinin ilgisi gerçekten çok güzel. Onlar sayesinde ayakta durabildim” ifadelerini kullandı.

Eryoldaş, ara sıra tekrarlayan sakatlığı için fizik tedaviye yeterince fırsat bulamadığını dile getirirken, oyunlardan sonra dinlenme sürecine girip, mümkün olduğunca bu sakatlığı düzeltmeye çalışacağını söyledi.

“HEPİMİZ BURADA KİŞİSEL REKORLARIMIZI KIRDIK”

Buz pateninin, Türkiye'de çok fazla takip edilen bir spor olmadığına dikkati çeken Eryoldaş, kendisiyle birlikte diğer Türk sporcular Engin Ali Artan ve Ali Demirboğa'nın burada kişisel rekorlarını kırdığını dile getirdi.

Türkiye'deki tesislerin yeterli olmadığını, ancak Erzurum'daki tesislerin mükemmel olduğunu ifade eden Eryoldaş, “Bu tesisler korunursa, bu dalda bir ilerleme sağlanabilir” diye konuştu.

Kutay Eryoldaş, Avrupa ve dünya şampiyonalarında dereceler elde edip, olimpiyatlarda yarışmak istediğini ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler