"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Hepimiz aile mezarlığındaydık

RUMUZ: MEZARLAR

Ben çok ilginç bir rüya gördüm. Abim aile mezarlığı yaptırmış. Annem, abim, yengem ve ben bakmaya gidiyoruz. Yerde sıra sıra mezarlıklar var. Yengem, "Bu mezarlıklar çok dar olmuş, niye böyle yaptırdın, çocuk mezarlığı gibi" diyor. Ben de, "Bence biz bunlara sığarız" diyorum. Elimle ölçüyorum, "Bakın sığarız" diyorum. Sonra mezarlıkların kapaklarını açıp, ondan ona toprak aktarıyorum.

Yorum: Rüyada görülen mezarlık, genel olarak ölüm korkusuyla ilişkilendirilir. Rüyayı gördüğünüz günlerde kaybettiğiniz bir yakınınız, bir dizide ya da filmde seyrettiğiniz toplu ölüm sahneleri veya o günlerde yapılan ölümle ilgili sohbetler rüyanıza aile mezarlığı görüntüleriyle yansımış olabilir. Yani korkacak birşey yok. Rüyanız ölüm korkunuzla ilgili, ölüm habercisi bir rüya değil.

Bütün mutfağı böcek kaplamıştı

n RUMUZ: KIRKAYAK

Rüyamda mutfağımızı temizlerken, 2 tane kırkayağa benzeyen açık kırmızı birşey gördüm. Üzerlerine hızlıca su döktüğümüzde, top halinde binlerce kırkayak yere düştü ve bunların hepsini abimle birlikte öldürdük. Sonrasında, kırkayağın sıçrayan daha koyu türleri ortaya çıktı, öyle çoktu ve zor öldürülüyordu ki, onları rüyamda öldürmeye çalışıyordum ve uyandım. Çok korkmuştum.

Yorum: Rüyada görülen kırkayak, kişiliğimizin kontrol altına alamadığımız, hoşnut kalmadığımız yönlerini sembolize eder. Rüyanızda temizlik yaparken ortaya çıkan kırkayaklar, kendinizde veya hayatınızda değiştirmek ya da kurtulmak (temizlik yapıyorsunuz) istediğiniz şeyleri (alışkanlıklar, özellikler, kişiler, işler, eşyalar vb) ortadan kaldırmaya çalışmanın zorluklarını simgeliyor olabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI