Gündem Haberleri

  HEPAR'lılar terörü lanetledi

  Hilmi DUYAR- Coşkun YAMAN/BALIKESİR, (DHA)
  20.12.2009 - 17:07 | Son Güncelleme:

  HAK ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Balıkesir Teşkilatı, düzenlediği yürüyüşle terörü lanetledi.

  Bahçelievler Mahallesi’ndeki pazar yerinde buluşan partililer, ellerinde Türk bayrakları ile ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Osman Paşa bizi dağlara götür’ sloganları atarak Kuva-yı Milliye Meydanı’na yürüdü. Eylemde Tokat’taki hain saldırı sonucu 7 askerin şehit edilmesi ile İstanbul’da bir otobüse atılan molotofkokteyli ile Serap Eser adlı genç kızın öldürülmesi protesto edildi. Yürüyüşte Balıkesir ve ilçelerindeki şehitlerin isimleri okundu ve eyleme katılanlar hep bir ağızdan ‘Burada’ diye bağırdı. Bazı partililerin elindeki, ‘1 Serap ölür, 1000 Serap doğar’, ‘Ya kartal başa, ya kuzun leşe’, ‘Yılan ak olmuş, kara olmuş, hiç fark etmez, bu ülke vatanı satan hainleri affetmez’, ‘Teröriste kırmızı halı, işçiye biber gazı’ yazılı pankartlar dikkat çekti.

  Kuva-yı Milliye Meydanı’nda toplanan yaklaşık 100 kişiye seslenen HEPAR İl Başkanı Mehmet Cemal Kökener, “Halk otobüslerini, minibüsleri, dükkanları, araçları, öğretmenevlerini, polis karakollarını kundaklayıp ateşe vererek yapılanlar, halk düşmanlığıdır ve asla yanlarına kalmamalıdır. Nerden ve kimden gelirse gelsin her türlü terörü lanetliyoruz. Devletler de efe gibidir, efe gibi duramazsanız efeliğiniz beş para etmez” dedi.

  HEPAR’ın terörü lanetleyen yürüyüşüne KAMU-SEN İl Temsilcisi Hüseyin Yurdakul da katıldı. Emniyet görevlilerine yönelik yapılan saldırıları da kınayan partililer eylem sonrası polislere karanfiller dağıttı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı