Gündem Haberleri

  Hep tören hep tören nereye kadar

  Murat ARISOY / DHA
  01.09.2013 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar’ın AK Partili milletvekili Halil Ürün, kentteki Zafer Bayramı tören programlarını eleştirdi.

  Ürün “Belediye başkanımız, il başkanımız, il genel meclisi başkanımız, törenden törene koştuk. Bu kadar tören, bu kadar tören, bu kadar tören. Nereye kadar? Ömrümüz boyunca bunları mı yapacağız?” dedi.

  AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın 44’üncü İl Danışma Meclisi toplantısı, Yeni Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Toplantıya, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ile parti üyeleri katıldı. Danışma Meclisi’nde konuşan Milletvekili Halil Ürün, Zafer Haftası dolayısıyla Afyonkarahisar’daki yoğun tören programını eleştirdi. AK Parti teşkilatının başkan seviyesindeki üyelerinin Zafer Haftası nedeniyle fevkalade yorulduğunu belirten Ürün, şunları söyledi: “Belediye başkanımız, il başkanımız, il genel meclisi başkanımız, törenden törene koştuk. Bunlar da inşallah bir kısım gelişmelere vesile olacak önümüzdeki yıllarda. Her gün gelişmeye devam ediyor. Değişim ve gelişim, hayatın kendisinde var. Törenler konusunda da inşallah önümüzdeki yıllarda müspet gelişmeler olabilir. Bu kadar tören, bu kadar tören, bu kadar tören. Nereye kadar? Ömrümüz boyunca bunları mı yapacağız? Kısmen düzelmeler var, ama inşallah ileride daha da düzelecek törenler konusu.

  MANŞETLER ETKİLİYOR

  Seçim dönemlerinde manşetler etkili oluyor. Ben bu medyanın en büyük etkinliğini 1999 seçimlerinde gördüm. Hiç alakasız bir parti, Demokratik Sol Parti, yüzde 21 oy aldı medyanın etkisiyle. Bir sonraki seçimde yüzde 1 alabildi. Medya seçimleri böyle maniple edebiliyor.”

  KOKUDAN GİREMİYORDUK

  AK Parti İl Danışma Meclisi’nde belediye başkanları adına konuşan Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala ise AK Parti’den önceki belediyecilik anlayışını şöyle anlattı: “Bizden önceki yıllarda sanki Afyon bizim ilimiz değil, Emirdağ Afyon’un ilçesi değildi. Biz çok garip kalmıştık. İnanın ben belediye başkanı olarak seçildiğimde belediye binasına ayak kokusundan giremiyorduk. Teksas kapısı gibi kapıyı tepikle açıyorduk. Belediye birimlerinin içerisinde doğru dürüst adam ve mevki yoktu.”

  ‘İÇKİ VAR’ DEDİ GİTTİ

  Tekirdağ’da ise bir otelde düzenlenen Zafer Bayramı resepsiyonunda, Vali Ali Yerlikaya’nın konuşmasının ardından katılımcılara ikram yapıldı. MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan ve yanındaki partililer, davetlilere içki servisi yapılmasına tepki göstererek resepsiyonu terk etti. Kaplan, “Böyle bir günde alkol dağıtılması üzücü bir olay. Tamamen yanlış bir hareket. Sayın valimiz yanlış yaptı” dedi. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur da içki servisi yapılmasının hoş olmadığını savunarak, “Ben olsam içki vermezdim” dedi.

  Etiketler: 30 ağustos
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı