"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hep onu düşünüyorum

Güzin ABLA

İzmir'den Ü. C.

Güzin abla, ben bir kızı deliler gibi seviyorum. Onunla ailece görüşüyoruz. Annemler onlara sık sık gelip gidiyorlar. Ben de kızla zaman zaman aynı ortamda bulunuyorum ama ona duygularımı bir türlü belli edemiyorum. Zaten kız benim yanımda pek fazla kalmıyor, genellikle odasına gidip ders çalışıyor.

Ben de utanıyor, ona hiçbir şey söylemeye cesaret edemiyorum. Ama hep onu düşünüyorum ve çok üzülüyorum. Lise 2. sınıfa giden bir gencim, derslerim çok ağır. Bu arada üniversite imtihanlarına da çalışmam gerekiyor ama ben onu düşünmekten çalışamıyorum ki... Son günlerde yakın bir arkadaşıyla hemen her gün karşılaşıyoruz. Acaba sevdiğimi arkadaşına açıklasam beni anlar mı?

***

Canım oğlum, bana kalırsa arkadaşına değil de yine de doğrudan doğruya o genç kıza açılmalısın. Ona karşı duyduğun sevgiyi belirtecek küçük bir hediye, bir çiçek, bir kaset götürebilirsin. Gözlerinin içine tatlı tatlı baktığın zaman, o da aynı şekilde sıcak bir bakışla karşılık veriyorsa, seni görünce senin onu gördüğün zaman utandığın gibi o da utanma belirtileri gösteriyorsa, o zaman sen de ona açılabilirsin. Ama eğer seni görmekten hoşlanmıyor, sen eve gittiğinde o odasına kapanıyor, sokakta seni görünce sokak değiştiriyor, seni görmezlikten geliyorsa üstüne varma o zaman. Demek ki senden hoşlanmıyor. Daha çok gençsin nasıl olsa onu unutursun. Sakın böyle gençlik rüzgarına kapılıp da derslerini ihmal etme oğlum...X