Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hep kendisine operasyon bekledi

Alex'in yakın bir dostu anlattı.

PERDE ARKASI
SON GÜNCELLEME

“Brezilyalılara tepkiyi biliyordu. İstenmediğini ve ancak futboluyla direnebileceğini söyledi.”

-  FENERBAHÇE hemen hemen her sezon başı aynı sorunla karşılaşıyor...
- Alex-Aykut Kocaman tartışması.

Hep kendisine operasyon bekledi
Alex'in tweet'i ortalığı karıştırdı
Alex, Brezilyalı bir arkadaşının neden oynatılmadığı sorusuna, “Kıskançlık” yanıtını verdi. Sözleri ortalığı karıştırınca da, eski tweet’i silip, “Hocanın bütün kararlarına saygılıyım” dedi.

Aykut Kocaman’ın “Alex’siz bir takıma hazır olun” sözleriyle başlattığı polemik, Alex’in yedek bırakıldığı Spartak Moskova maçından sonra yazdığı tweet’lerle sürdü. Fenerbahçe Kaptanı, Kocaman’ı isim vermeden kıskançlıkla suçladı.

Alex, Brezilyalı bir arkadaşının Twitter’dan “Neden oynatılmadın” sorusunu yanıtlarken, “Bir gün sana anlatırım. Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık! Neden beni yedeğe çekti anlamadım. Zamanla hikayenin tamamını sana anlatırım” dedi. Bu sözlerin yarattığı yankı ve aldığı uyarılar üzerine Alex, öğlen eski tweet’i sildi. İlk tweet’ini Portekizce yazan Brezilyalı, bu kez, Türkçe olarak, “Hocanın kararlarına saygılıyım ve hiç sorgulamadım. Önemli olan kulüp ve hedefleridir” diye yazdı. Bununla yetinmeyen Alex, son tweet’inde de yine Türkçe’yi tercih etti ve “Lütfen Portekizce yazdıklarımı tercüme edip anlamını bozmayın” dedi.

Kocaman’ın, “Alex’siz bir Fenerbahçe” arzusu malum. Daha dinamik bir takım arzuluyor.
Peki ya Alex ne düşünüyor?
Bu soruyu Alex’in yakın bir dostuna sorduk. Ve bakın ne yanıtlar aldık...

Kuyt 1000 Alex 70 metre

Brezilyalılar her şeyi öğrendi

-  Gerçekten Alex ile Kocaman arasında bir sorun var mı?
- Bu soruya “Hayır” yanıtı vermek isterdim. Ama ipler Aykut Kocaman’ın göreve başladığı ilk dönemde gerildi. O dönem Fenerbahçe’de genel olarak Brezilyalı ağırlığından kurtulma isteği vardı. Kocaman’ın yardımcısı İsmail Kartal’ın, Dereağzı’nda “Brezilyalılardan kurtulacağız” sözleri Alex’in kulağına gitti. O dönemden beri başta Alex futbolcular bir operasyon beklentisine girdi.

Takım muhtaç olmasaydı...

-  Ama Aziz Yıldırım, Alex’e en zor zamanında bile destek çıktı.
- Evet ama bir yanda da değişen bir teknik yönetim vardı. “Beni yiyecekler” düşüncesi eksik olmuyordu Alex’in kafasından. Her sezon başı konu gündeme geliyor ama sonuçta takım Alex’e muhtaç oluyordu. Aykut Hoca da konuyu her sezon başı kaşıyınca sorun katlanıyordu.

Tweeti sarhoşken yazmadı ya!

-  Alex gerçekten böyle mi düşünüyor?
- Bakın, Alex içki içmez, son tweetleri atarken sarhoş değildir. Ve son derece kont-rollü bir oyuncudur. O yazıyı bilerek yazmıştır. Aykut hoca da futbolcuyken Alex’in yaşadıklarını yaşadı. Madem istemiyorsun Alex’i göndereceksin. Hiçbir şey yokmuş gibi davramazsın. Çünkü gerilimi futbolcu da biliyor.

Süper Kupa finalinde ne oldu?

-  Süper Kupa maçında da yedek çıkacak denilmişti?
- Süper kupa maçında oynatmayacağını Alex’e ya söylüyor, ya da belil ediyor. Ama sık konuşulan bir iddiaya göre başka gelişmeler ve devreye girenler oluyor ve Alex oynuyor. Tüm bunları bilmiyor mu Alex? Biliyor. O zaman da bu adam o yazıyı yazar twitter’da.

Doğrucu Davut’tur, yalan söylemez

-  Aykut Kocaman’a bir saygısızlık yapmış olabilir mi?
- Sanmıyorum. Benim tanıdığım Alex son derece sakin, müthiş zeki bir adam ve iyi bir profesyonel. Hiçbir zaman saygısızlık etmez. Dürüst yaklaşılırsa dürüst davranır. Doğrucu Davut’tur. Hocası onu oynatmadığında, bunu kendisine mantıklı bir şekilde söylerse Alex buna bir şey demez. Aykut Kocaman daha önce hep genç oyuncularla çalıştığı için öyle davranıyor. Alex de buna gelemiyor.

Hep kendisine operasyon bekledi ÖNEMLİ OLAN FENERBAHÇE’DİR

Bodrum’da her şeyi anlattı

-  Birbirlerinden hoşlanmadıkları söyleniyor?
- Doğrudur. Bakın size bir olay anlatayım, sezon açılmadan Bodrum’da yaşandı bu. “Biliyorum ki ben bu takımda performansımla ayakta kalıyorum. Yoksa gönderilirim. Benimle ilgili olumsuz planlar var. Bunu niye yapıyorlar anlamıyorum. Buna karşılık tek şey yapabilirim. Çalışmak ve kendimi kanıtlamak” Bu sözleri söyledi aynen. Alex’in duygusu bu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler