Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hep gerçekçi ve dürüst oldum"

Bugün başlayacak Dünya Kupası grup maçları öncesi düzenlenen basın toplantısında, İngiltere’nin kupa şansını değerlendiren Steven Gerrard, futbolda mucizelere inanmak gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

tr.eurosport.com'un haberine göre; takımının görünürde favori olmadığını belirtmekten kaçınmayan tecribeli kaptan, “Ben hep gerçekçi ve dürüst oldum. Şu an şampiyonluk için gösterilen favorilerden olmadığımızı biliyoruz. Fakat daha önce de dafalarca kanıtlanmıştır ki, futbolda mucizeler olur. Sürekli kendinizi geliştirerek, geçmiş turnuvalarda yaptığınız hatalardan ders alarak futbola olan inancınızı tazelemeniz ve asla kaybetmemeniz lazım” dedi.

Daha önce takım olarak pek çok başarıya imza attıklarının altını çizen Gerrard, "Bu takım şu an takımda bulunan deneyimli isimlerin diğerlerine yol göstermesi ile önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlere gelecek kapasiteye sahip, kendimizi geliştirme şansına sahibiz, buna olan inancımızı tam" şeklinde konuştu.

Teknik direktör Roy Hodgson ile birlikte yeni bir döneme giren İngiltere, 1966 yılında Dünya Kupası'nı müzesine götürmeyi başarmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler