« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hep bugünün hayalini kurdum

Spor tarihimize adını altın harflerle yazdıran 18 yaşındaki yıldız “Duygularımı dile getiremiyorum. Burada olmak, bu kupayı almak inanılmaz bir şey” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TENİSE 6 yaşında başlayan ve tenisçi olması için ailesi büyük bir fedakarlık örneği gösterip ayrılan, annesi kendisiyle birlikte İstanbul’a gelirken, babası memleketleri Adana’da kalan İpek Soylu, çekilen bütün bu acıları mutluluğa dönüştüren başarısıyla Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdırdı.
Partneri Jil Belen Teichmann ile birlikte mücadele ettiği ABD Açık Tenis Turnuvası genç çift kadınlarda şampiyon olan İpek, “Hep bugünün hayalini kurdum, bunun için çalıştım. İnanılmaz mutluyum” dedi.

DAHA FAZLA ÇALIŞMAM GEREK

Bir Grand Slam’de final oynayan hatta kazanan ilk Türk tenisçisi olmayı başaran İpek, kariyerinin en önemli maçına çıktığını belirtip “Duygularımı dile getiremiyorum. Burada olmak, bu kupayı almak inanılmaz bir şey. İyi bir oyun oynadık. Daha fazla risk alarak kazandık” ifadelerini kullandı. Artık daha fazla çalışması gerektiğini ifade eden İpek “Kendisini örnek aldığım için bana ‘Türkiye’nin Sharapova’sı deniyor. Bu gerçekten güzel bir tabir” değerlendirmesinde bulundu.

18 bini bu sene

Kariyerinde elde ettiği 30 bin 539 doların, 18 binini bu sene kazandı.

ÇOK MUTLUYUZ

MİLLİ sporcunun annesi Serpil Soylu da “12 yılın sonunda böyle bir başarı elde ettiği için çok mutluyum. Sevgi ve sabır olduktan sonra daha güzel başarılara imza atacağına inanıyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz