« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hep bugünü bekledim

Mlada Boleslav maçında 2 gol, 1 asistle yıldızlaşan genç Arda, "Ben bugünlerin hayalini çok kurdum. Çok çalıştım, bundan sonra daha da fazla çalışıp Galatasaray formasını bırakmayacağım" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GEÇTİĞİMİZ sezonun devre arasıydı... Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets’in açıkladığı 25 kişilik Antalya kadrosunda Arda Turan yoktu. O gün yolum Florya’daki alt yapı binasına düştü. Arda, içerde bir masada başını ellerinin arasına almış, ağlamaklı biçimde oturuyordu.

"Arda ne bu halin?"
diye sorduğumda bana, "Teknik heyet beni yeterli görmedi. Git, haziran ayına kadar bir takımda kiralık oyna dediler" cevabını verdi.

O konuşmamızdan birkaç gün sonra Arda, takım arkadaşı Zafer ile birlikte Vestel Manisaspor’a gitti. O arada Arda ile yeni takımının Antalya’da yaptığı kampta tekrar görüşme fırsatı bulduk. Bana, "İlhan ağabey hiç merak etme. Sezon sonu Galatasaray’dayım. Döndüğümde tam döneceğim. Beni herkes Galatasaraylı Arda olarak tanıyacak" dedi.

Bir döndü, pir döndü

Arda
gerçekten de dediğini yaptı. Galatasaray’a bir döndü, pir döndü. Mlada Boleslav maçında öyle güzel futbol oynadı ki, herkesi kendine hayran bıraktı. Rakibin sağ kanadını felç eden genç futbolcu, fileleri iki kez havalandırmakla kalmadı, bir tane de attırdı. Emre Belözoğlu gibi Şehremini Lisesi mezunu olan Arda Turan’ın babası THY’den emekli. Galatasaray’a çok sayıda yıldız adayı kazandıran alt yapı koordinatörü Ali Yavaş’ın gözdeleri arasında yer alan 19 yaşındaki futbolcu, Mlada Boleslav maçı sonrası duygularını anlatırken, mutluluğu gözlerinden okunuyordu...

"Hocam bana şans vereceğini söylediğimde, başarılı olmak için dua etmiştim. Dualarım kabul oldu. Ama ben başarılı olacağıma zaten inanıyordum. Çünkü ben, yeteneklerimin ne olduğunu, neler yapabileceğimi iyi biliyorum. Sadece bu maçla kalmayacağım, bundan sonra da iyi oynayacağım. Ben bugünlerin hayalini çok kurdum. Taraftarlarımızın maçtan sonra bana yaptığı tezahüratı ve alkışlarını ömrüm boyunca unutmayacağım. Bugünlere gelmek için çok çalıştım. Bundan sonra daha da çok çalışacağım ve formayı bırakmayacağım."

Bunları da Beğenebilirsiniz