Ege Haberleri

  Hep böyle olsun

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Üniversitesi spor ve sanat şenlikleri öğrencilerin yoğun katılımıyla ve coşkusuyla renkli görüntülere sahne oluyor. Geleneksel hale gelen ve bu yıl yirmibirincisi düzenlenen şenlik Pazartesi sabahı rektörlükte gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

  ŞENLİKLER boyunca kültür, sanat, spor etkinliklerine; söyleşilere ve konserlere doyan öğrenciler İzfaş'ın yardımıyla oluşturulan standlarda, el becerilerini sergileme olanağı buldular. Çeşit çeşit süs eşyaları, hediyelik eşyalar, Ege Üniversitesi baskılı t-shirtlerin de satışa sunulduğu standlar ziyaretçi akınına uğruyor. Ancak standlarda satışa sunulan ürünlerin büyük bir bölümünü yiyecek maddeleri oluşturuyor.

  Dersler beklesin

  EGE Üniversitesi'nin en büyük organizasyonu olarak nitelendirilen ve Bahar Şenlikleri kapsamında öğrencilerin açtığı standların yanısıra dışarıdan şenliğe katılan bazı şirketler de kendilerini ve ürünlerini tanıtma olanağı buldu.''Dersler biraz beklesin'' sloganıyla hayat bulan şenlikler yoluyla öğrenciler sınavların stresinden de biraz olsun kurtulmuş oldular.

  BOGAZİÇİ, Celal Bayar, Dokuz Eylül gibi üniversitelerin çeşitli aktivite gruplarıyla katıldığıı şenlikler, 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek kapanış etkinlikleriyle sona erecek.

  Gündüz eğlence gece tiyatro

  EGE Üniversitesi Sanat Topluluğu Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın ünlü eseri Kuyruklu Yıldız Altında İzdivaç'ı sahneye koyuyor. 22-30 Mayıs tarihlerinde izleyiciyle buluşacak olan oyun, Atatürk Kültür Merkezi'nde izlenebilecek. Müziklerini Melih Kibar'ın yaptığı oyunun davetiyeleri ücretsiz olacak, Ercan Kitapevi'nden ve Alsancak Uzelli Müzik Merkezi'nden temin edilebilecek.

  BUNDAN tam 90 yıl önce dünyamıza bir kuyruklu yıldız düşüverdi neler oldu dersiniz? İstanbul’da geçen oyunu eğer merak ediyorsanız kuyruklu yıldızı siz de görmek istiyorsanız gelin ve bu izdivacı yaşayın. Biraz gülmek, eğlenmek ve biraz da olsa düşünmek için kaçırılmaması gereken bir oyun.

  Etkinlikler

  EÜ 21. Spor ve Sanat Şenliği etkinlikleri kapsamında pop müzik sanatçısı Yaşar bugün 21.00'da tören şölen alanında konser verecek.

  19 Mayıs Cuma (yarın) tören şölen alanında açık hava disko partisi gerçekleştirilicek.

  EÜ Yabancı Diller Konferans Salonu'nda ''Kadın' konulu toplu film gösterimi gerçekleştirilecek.22 Mayıs Pazartesi 10.15; 12.15; 14.15 seanslarında gösterilecek filmlere İletişim Fakültesi; İtalyan, Fransız ve Alman Kültür Dernekleri katkıda bulundu.

  22 Mayıs Pazartesi Turabi Değerli’nin konseri saat 14.30’da M. Erel Amfisi’de.

  Kenan coşkusu

  EGE Üniversitesi'nin Spor ve Sanat Şenliği'nde Kenan Doğulu rüzgarı esti. Şenlik alanını dolduran öğrencilerin kimi çimlere yatarak, kimi dans ederek ellerinde biralarıyla Doğulu'ya eşlik etti. 2 saat sahnede kalan Doğulu, konserini Gençlik Marşı'yla bitirdi. havai fişek gösterilerini de izledi, şenliğin keyfini çıkardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı