« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hep böyle olsun

ABD’deki mücadelede Çek Cumhuriyeti karşısında 90 dakika boyunca üstün bir oyun sergiledik. Arda ve Nihat’ın klas vuruşlarıyla sonuca gittik.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

KARŞILAŞMADAN KARELER - Foto Galeri

YENİ bir dönem, yeni bir heyecan. Bakalım neler olacak? Hiddink elbette ki büyük şans. Müthiş kredisi var. Herhalde hiç bitmez. Amerika’ya çağrılan kadro, yarınlarda önemli değişikliklere uğrayabilir mi? Mümkün. Çünkü beyaz bir sayfa açtığını söylüyor Hiddink.

Hiddink ayrıca şunu da söylüyor: “Mücadele gücü çok yüksek bir milli takım oluşturacağız.”

Çok coşkuluydular

Süper Lig yorgunu millilerimiz, açık söylemek gerekirse dün çok coşkulu idiler. İyi mücadele verdiler. Güzel bir futbol sergilediler ve galibiyeti hak ettiler.

Özellikle Arda dün iyi bir gösteri yaptı. Bir gol attı, bir de attırdı. Kendisine özgü klas hareketlerle yürek hoplattı. Kazım’a ise bir çift lafımız var. Büyük bir yetenek ama dün yine kendine oynadı. Aldı, vermedi. Çalım sevdasından hiç vazgeçmedi. Böyle olmaz Kazım!

Çek milli takımının kalecisi Petr Cech, herhalde hiç kimseden çekmedi, bizden çektiği kadar. Avrupa Şampiyonası sonrası dün de kalesinde yeteri kadar gol gördü. Ne ilginç bir durumdur ki, gollerde yine Arda ve Nihat’ın imzası var. Yani iki yıl önce bugünlerde olduğu gibi.

Fırtına gibi başladık

Maça ise iyi başladık ve iyi bitirdik. 13. dakikada Volkan Şen’in plasesini Cech köşeden çıkardı. 16. dakikada Sabri’nin ortasında Halil’in vuruşu direği sıyırdı. 31. dakikada sol kanattan giren Arda, klasına yakışır hareketlerden sonra şık bir vuruşla milli takımımızı öne geçirdi: 1-0. 48. dakikada Arda’nın pasına çok iyi vuran Nihat, farkı ikiye çıkardı: 2-0. 81. dakikada Emre Güngör’ün hatalı pasını kapan Cerny, düzgün bir vuruşla fileleri havalandırdı, skoru belirledi: 2-1.

Alkışlarla veda

YEŞİL sahalara veda kararı alan ve dün son kez ay yıldızlı formayı giyen Galatasaraylı Emre Aşık ve İstanbul BŞB’li Okan Buruk, maçın 6. dakikasında yerlerini Gökhan Zan ve Volkan Şen’e bıraktı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler