Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hep birini suçluyor

Hooijdonk; "Çok iyi çalışıyorum ama, Daum yüzüme bile bakmıyor. Onun bu tavrı yüzünden çalışma şevkim kırılıyor. Her puan kaybından sonra hep birilerini suçluyor."

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
DENİZLİSPOR deplasmanında alınan 2-0'lık yenilgi, Fenerbahçe'de uzun süredir hasır altı edilen bazı sorunların gün ışığına çıkmasına neden oldu. Bu sorunların başında da Teknik Direktör Christoph Daum ile Pierre Van Hooijdonk arasındaki gerginlik geliyor.

Gerek Daum, gerekse Van Hooijdonk daha ilk günden birbirlerine ısınamamıştı. Bu durum camiada herkes tarafından biliniyordu. Ancak, takımın ligde iyi sonuçlar alması ve Hollandalı futbolcunun da başarılı olması nedeniyle, ikilinin arasındaki gerginlik hiçbir zaman açıkça ifade edilmedi.

Ne var ki, Denizlispor yenilgisi bardağı taşıran son damla oldu. Pierre Van Hooijdonk, maç sonrası basına yaptığı açıklamada, Daum'u ilk kez net bir şekilde eleştirdi.

Daum bana tavır aldı

Hocasının kendisine tavır aldığını belirten Hollandalı yıldız, "Antrenmanlarda çok çalışıyorum, görev aldığım maçlarda iyi oynuyorum ama ilk 11'de şans bulamıyorum. Gençlerbirliği maçında 15 dakika oynadım, neler yaptığımı herkes gördü. Ama nedense hala ilk 11'de oynatılmıyorum" diyerek, öfkesini dile getirdi.

Daha sonra yakın arkadaşlarıyla dertleşerek sorunlarını anlatan Van Hooijdonk'un, şunları ifade ettiği belirtildi:

Beni kafasından silmiş

"Daum beni kafasından silmiş. Fenerbahçe'de sadece iki ayım kaldı. Ama, kendim için hiçbir ışık göremiyorum. Aslında Daum beni hiç oynatmazdı ama, sakatlığım sırasında yöneticilerimizin bana sahip çıkan açıklamaları sonrası oynatmak zorunda kaldı. Zaten beni burada tutan en büyük güç; yöneticilerin ve taraftarların bana gösterdiği olağanüstü sevgidir. Antrenmanlarda en çok çalışan futbolculardan biriyim. Ama Daum, benim yüzüme bile bakmıyor. Onun bu tavrı yüzünden bütün çalışma şevkim kırılıyor. Emeklerimin karşılığını alamıyorum."

Daum
'un Denizlispor yenilgisinin faturasını kendilerine kesmesine de tepki gösteren Van Hooijdonk'un, "Her puan kaybından sonra birilerini suçluyor. Çoğu zaman futbolcuları, bazen de hakemleri. Kabahati hep başkalarında arıyor" dediği bildirildi.

DEPLASMANLARIN EN ÇOK GOL ATAN FUTBOLCUSU

Daum'un Denizlispor maçında son 30 dakikada oynattığı Van Hooijdonk, deplasmanlarda gol sıkıntısı yaşayan F.Bahçe'nin en golcü futbolcusu. Hollandalı futbolcu, sakatlığı nedeniyle uzun süre oynamamasına rağmen, rakip sahalarda 7 gol atarak bu kategoride ilk sırayı aldı. Van Hooijdonk'u, 6 golle Alex, 3 golle Nobre, 2 golle Tuncay ve 1 golle de Anelka izliyor. Öte yandan F.Bahçe, bu sezon sadece G.Saray ve Denizli deplasmanlarında gol atamadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler