« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hep aynı tuzağa düşüyoruz

Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Üzülmez, iyi bir takım olduklarını, ancak başarı için istekli olmaları ve mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İbrahim Üzülmez, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, yarın konuk edecekleri Kardemir Karabükspor karşısına her zaman olduğu gibi 3 puan parolasıyla çıkacaklarını belirterek, “Kardemir Karabükspor iyi mücadele eden bir takım. Karşımızda istekli oynayacaklar. Bunu bilmemiz gerekiyor. Rakiplere saygı duyuyoruz. Saygı duyarken bizim ne yaptığımız önemli. İyi takımız, ama istekli olursak, mücadele edersek ve takım olarak oynarsak iyi takımız. Kardemir Karabükspor karşısında saha ve seyirci avantajını kullanarak maçtan 3 puanla ayrılmak istiyoruz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında yine başarısız kalmalarının hatırlatılması üzerine tecrübeli oyuncu, “Daha önceki maçlarda olduğu gibi bir şansızlığımız vardı. Rakibe karşı eksik kalıyoruz. Takım olarak iyi savunma yapıyorlar. Her zaman bu tuzağa düşüyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un oyun sistemi belli. Onlar gibi kapalı oynamamız gerekiyor. Açık alan bırakmamalıyız” dedi.

Takımda yer alan Quaresma, Simao, Almeida ve Guti'nin savunmaya yardım edip etmediği yönündeki soruyu ise İbrahim Üzülmez, “Her oyuncunun farklı özellikleri var. Defansif anlamda Simao'yu bir adım öne çıkarıyorum. Savunma konusunda en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Quaresma ise ofansif özellikleri önde olan bir oyuncu. Takıma hücumda yaptığı katkının aynısını savunmada bekleyemezsiniz. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında 10 kişi kalınca bunun sıkıntılarını yaşadık. Bu oyuncular ofansif bakımdan önemli ve değerli oyuncular. Diğer oyuncuların defansif anlamda daha fazla mücadele etmesi gerekiyor” diye yanıtladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler