"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hep aynı hikâye

Bazen bazı şeyleri bizzat yaşamış olanların öyküleri, bir dizi nasihatten çok daha etkili oluyor.

Ben ne kadar anlatmaya çalışsam da, hiçbir sözüm bu genç hanımın yaşadıklarını yansıttığı satırlar kadar gerçek olamaz...

Evli adamlarla ilişki yaşayanların sonu aynı

Güzin Abla, tarafınızdan defalarca yazılan “evli biriyle ilişki” yanlışına ben de düştüm.
Tahsilli, çok iyi bir işi olan, güzel, alımlı bir kadınım. Eşimden dört yıl önce boşandım.
Geçen yıl evli bir iş arkadaşımla aramızda bir yakınlık başladı.
Ona aramızda bir ilişki olamayacağını defalarca söyledim. Ancak o benden vazgeçmedi.
Eşiyle arasında sorunları olduğunu anlattı durdu. Ona inanmadım. Benden uzak durması gerektiğini, üzülmek istemediğimi ve asla ‘ikinci kadın’ olamayacağımı anlattım.
Üç ay kadar sonra elinde boşanma kağıtlarıyla geldi. İnandım tabii...
Boşanması gerçekti, ancak eşiyle aynı evde kalmaya devam etti.
Bu arada beraber olduğumuz zamanları geçirmek için birlikte bir ev tuttuk. Evi dayadı döşedi. Maddi durumu çok iyi olan biri de değildi. Büyük miktarlarda değil ama ona yardımcı olmaya çalıştım.
Artık onu o kadar çok seviyordum ki, gözüm hiçbir şey görmüyordu. O da sürekli beni sevdiğini söylüyordu. Her gün “seni seviyorum”lar, her gün “sen benim vazgeçilmezimsin”ler... Daha neler neler... 15 gün öncesine kadar...

ESKİ EŞİYLE YENİ BİR HAYATA BAŞLADI

Mart ayında boşanmasına rağmen ilişkimiz bir adım ilerlemez oldu. O her akşam yine aynı eve gidiyor, “Sadece çocuğum için ev arkadaşlığı yapıyorum” dediği insanın yanında kalıyordu.
Ben artık bu duruma daha fazla dayanamadığımı, ilişkimizin adını koymamız gerektiğini söylediğimde şiddetli kavgalar başladı.
Ve bana sonunda “Git o zaman kendi hayatını kur” dedi.
Önce inanamadım. Ama hemen sonrasında benden uzaklaştı ve eski eşiyle yeni bir hayata başladı.
Daha 15 gün önce “Benden vazgeçme ne olur” diye yalvaran o insan şimdi eşiyle yeniden birlikteliğinin mutluluğunu yaşıyor.
Çok acı çekiyorum. İnanın hiçbir suçum, günahım yoktu. Sadece sevdim.
Lütfen bu yazımı herkes ibretle okusun. Düşmem denilen duruma nasıl düştüğümü, aslında hep inanmak istediklerimize inandığımızı görsünler...
Evli insanlarla beraber olan hanımlar; sakın bizim ilişkimiz farklı, biz diğerleri gibi değiliz, biz birbirimizi çok seviyoruz yanılgısına düşmeyin... Hepimizin sonu aynı...
Rumuz: Aşk ve yalan

X