Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Henüz yavaşız hızlanacağız

Fatih Terim, her açıdan kuvvetli bir takım ortaya çıkarmak istediğini söyledi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı teknik adam, “Sahada kondisyon olarak daha güçlü, koşan ve sürekli pres yapan bir ekip olacak. Asıl hedefimiz Avrupa’da başarı” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı kırmızılı takımla ilgili düşüncelerini Erzurum’da kazanılan Süper Kupa zaferi dönüşünde, yöneticilerle paylaştı. Futbolcularının sahada hem hızlı hem de kuvvetli olması gerektiğini belirten Terim, “Henüz yavaşız, daha da hızlanacağız” ifadelerini kullandı. Tecrübeli hoca, sarı kırmızılı yöneticiler ve camianın önde gelen isimleriyle yaptığı sohbette, kafasında kurguladığı takımla ilgili ipuçları verirken, hedefleriyle alakalı da konuştu:
‘Gruplara hazır oluruz’
Şu anda yüksek tempoya sahip değiliz. İstediğim G.Saray için biraz daha zamana ihtiyaç var. Yavaşız, daha da hızlanacağız. Kondisyon olarak daha güçlü, koşan, pres yapan ve mücadele eden bir Galatasaray olacak. Türkiye Ligi için hazır olabiliriz. Ancak asıl hedef Şampiyonlar Ligi... Bu yüzden futbol anlamında üzerine koyacağız. Grup maçlarına kadar da hazır oluruz. Amacımız Avrupa’da bir şeyler yapabilmek... Ve Avrupa’da yine başarılı bir takım yaratmak.
‘Hamit’e güvenim tam’
Bazı yöneticilerin F.Bahçe maçında Hamit Altıntop’un çok üst düzey oynayamadığını söylemesi üzerine ise Fatih Terim, “Hamit ileride takım içerisinde çok daha fazla sorumluluk alacak bir isim... Zamanla giderek performansını artıracak. Onun kapasitesini çok iyi biliyorum. Bu yüzden gayet rahatım.”

Rekabet çok önemli

YENİ transferlerle takım içi rekabette artış yaşandığını belirten Terim, “Emre Çolak’ın çalışma temposu çok yükseldi. Azmi, hırsı ve forma isteği beni mutlu ediyor. Rekabet takıma pozitif etki yapıyor. Amacım ası ve yedeği birbirine yakın bir takım oluşturmak” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler