« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hentbolda yılın en iyileri ödüllerini aldı

Hentbol tarihinde ilk olan ve bu yıl birincisi düzenlenen "Hentbol Magazin Dergisi Yılın Hentbol Ödülleri" dün gece Tarabya'da yapıldı.

DHA
SON GÜNCELLEME
Sunuculuğunu Gamze Karaman'ın yaptığı ödül töreninde Hentbol Federasyon Başkanı Bilal Eyüboğlu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de yer aldı. Ödül töreninde 2011-12 sezonunun en başarılı takımı, sporcuları, yöneticileri, antrenöleri ve hakemleri ödüllerini aldılar.

Gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Hentbol Federasyon Başkanı Bilal Eyüboğlu, "Yeni sezonun ilk açılışını bayanlarda bu hafta yaptık. Önümüzdeki hafta da Süper Kupa maçımız var. Bundan sonra da Süper Lig erkekler başlıyor. İlk defa böyle bir gece düzenliyoruz. Bu ödül töreni hentbol tarihinde ilk oluyor. Bu da bizim federasyonumuzun son zamanlarda yaptığı çalışmaların bir eseridir. Çünkü bu hentbolun iyi gidişatının bir göstergesidir. Bundan sonra ödül törenleri her sene düzenli bir şekilde yapılacaktır. Bu bütün hentbol camiasını bir araya toplamak adına güzel bir gece" şeklinde konuştu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ise, "Öncelikle bir şampiyonluk yaşandı. Orada hentbolun ne kadar popüler olduğunu ne kadar çok izleyiciyle izlendiğini gördük. Dileğim yeni sezonda Türkiye'de de izleyici katılımının çok olması. Bunun için de herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Güçlü kadroların olduğunu görmek mümkün. Çekişmeli bir lig olacağını ummaktayım. Avrupa'da mücadele edecek takımların çok iyi hazırlandığını biliyorum. Gerek UEFA, gerek Süper Lig, gerekse de Şampiyonlar Ligi'nde takımlarımız önemli maçlar oynayacaklar. Takımlarımıza başarılar diliyorum. Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü olarak da kendilerini yakından takip ettiğim için iyi bir hentbol sezonu geçireceklerini ümit ediyorum. Bütün kulüplere ve sporculara başarılar diliyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler