« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hentbolda şampiyon İspanya

Avrupa 20 Yaş Altı Erkekler Hentbol Şampiyonası final maçında Hırvatistan'ın 34-21 yenen İspanya şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara Spor Salonu'ndaki mücadelede, İspanya ve Hırvatistan şampiyonluk için karşılaştı. Mücadelenin ilk yarısını 13-10 önde kapatan İspanya, karşılaşmadan 34-21 galip ayrılarak, altın madalyaya uzandı.

Üçüncülük maçında ise İsveç ile Slovenya karşı karşıya geldi. Normal süresi 23-23 biten karşılaşma uzatmalara gitti. İlk uzatma 27-27, ikinci uzatma ise 32-32 sona erdi. Daha sonra 7 metre atışlarına geçildi. Bu atışlarda Slovenya 4 atışı da gole çevirdi. İsveç ise 4 atışın 2'sini gole çevirebildi. Bu sonuçla Slovenya şampiyonayı 3'üncü olarak tamamladı.

Final maçının ardından halk oyunları gösterileri yapıldı. Gösterilerin tamamlanmasıyla, takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Salon: Ankara
Hakemler: Dennis Stenrand, Anders Birch (Danimarka)
İspanya: Novinsky 1, Dujshebaev 3, Bengoechea 4, Cheli, Prat 2, Sanchez 6, Gonzales 5, Sala 5, Jimenez 4, Lozano 1, Pastorize, Costoya Rodriguez 2, Martinez, Alverez, Costas Rodriguez 1
Hırvatistan: Filip Iviç, Baçiç 2, Buviniç 2, Obranoviç 4, Coriç 1, Susnja 1, Mandaliniç, Vrankoviç 1, Smojver, Povloviç 4, Horvat, Srşen, Tokiç 2, Prezelj, Sime Iviç 3, Kaleb 1
İlk yarı: 13-10 (İspanya lehine)
2 dakika cezası alanlar: Novinsky, Bengonchea, Sanchez (İspanya), Coriç (Hırvatistan)


Bunları da Beğenebilirsiniz