« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hentbolda milli kamplar zamanı

(A) ve A2 Milli Takımları, 7 Mart Pazartesi günü Ankara'da toplanarak, İngiltere ve Polonya'da yapılacak maçlar için hazırlıklara başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Hentbol Federasyonu'nun (THF) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, (A) Milli Takım, 10-14 Mart tarihleri arasında İngiltere'de düzenlenecek özel bir turnuvada, evsahibi İngiltere ve İtalya ile karşılaşacak. Milli takım, İngiltere olimpiyat kadrosuyla 2, İtalya ile bir kez karşı karşıya gelecek.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Rüştü Şahin, antrenörler Adnan Öztürk ve Hakan Dinler'in yer aldığı kamp kadrosunda şu oyuncular yer alacak:
Adnan Diri, Mikail Yıldırım, Yunus Özmusul (Maliye Milli Piyango), Emre Keskin, İdris Tan, Tuğberk Çatkın (Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor), İbrahim
Demir, Bülent Erkol, Oğuzhan Büyük, Ozan Arifoğlu, Ramazan Döne, Altuğ Taşdemir,
Tolga Özbahar (Beşiktaş), Durmuş Mutlu, Müjdat Özcan ve Şenol Boyer (İzmir Büyükşehir Belediyesi).

A2 MİLLİ TAKIMI POLONYA YOLCUSU

Türkiye'de ilk kez oluşturulan A2 Milli Takımı da Polonya'daki hazırlık turnuvasında mücadele verecek.

Polonya'da, 10-14 Mart tarihleri arasında düzenlenecek turnuvada Türkiye, evsahibi Polonya, Norveç ve Rusya ile karşılaşacak.

Antrenörler İlker Şentürk ve Serdar Seymen'in de yer aldığı kadroda şu oyuncular bulunuyor:
Can Çelebi, Coşkun Göktepe, Mert Güven, Tuğrul Bulduk, Uğur Erceylan, Volkan Çalışkan (Maliye Milli Piyango), Burak Turan, Onur Ersin, Taner Günay (Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor), Çağlayan Öztürk, Erdinç Kızıltaş, Kemal Vatansever, Şüayip Işıldak (Bursa Nilüfer Belediyesi), Ozan Koçyiğit, Özgür Sorak (İstanbul Bahçeşehir Koleji), Uğur Çoban (İstanbul Dost Spor), Baran Nalbantoğlu, Yasin Yüzbaşıoğlu (İzmir Büyükşehir Belediyesi).
Her iki milli takım kafilesi de Ankara'da 2 gün yapacakları kamplar sonrasında maçların oyananacağı ülkelere hareket edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz