Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hentbolculara GSGM'den ödül

Dünya Kupası finallerine katılabilmek için play-off oynamaya hak kazanan Kadın A Milli Hentbol Takımı'na 120 Bin TL ödül verildi.

UĞUR DEMİRKIRDI ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Antalya'da devam eden 48. Geleneksel Sporun Zirvesi Eğitim Semineri'nin öğleden sonraki oturumunda Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül tarafından çekleri tek tek sporculara teslim edildi. Sembolik olarak hazırlanan çek ile ise hentbol kadın milli takımı ve federasyon temsilcileri; GSGM Başkanı Akgül, TSYD Başkanı Esat Yılmaer, TSYD Başkanvekili Faik Gürses ile birlikte fotoğraf çektirdiler.

Portekiz'de yapılan Grup Elemeleri'nde Finlandiya, Belarus ve Portekiz'i yenerek play-off oynama hakkı kazanan A Milli Bayan Hentbol Takımı, Danimarka'nın Herning kentinde gerçekleştirilen kura çekiminde play-off'ta Hollanda ile eşleşmişti.

Milliler ilk maçını 4-5 Haziran 2011 tarihinde Hollanda'da, rövanş maçını ise 11-12 Haziran 2011 tarihleri arasında Türkiye'de oynayacak. Bu maçlar öncesinde çok çalıştıklarını ifade eden milli sporculardan Gonca ve Serpil,

Hollanda'nın bugüne kadar oynadıkları takımlardan daha güçlü olduğuna dikkat çektiler ve şunları söylediler:

"Portekiz gibi madalya kentinde grup müsabakaları oynadık. Güçlü takımları yendik. Hollanda önceki senelerde oynadığımız takımlara göre daha iyiler, bizden de daha iyiler. Ama biz kazanmak için çok çalışıyoruz.

Biz play-off oynamaya hak kazandığımızdan bu yana gerekli ilgiyi gördüğümüzü düşünüyoruz. Çok değerli basın mensupları Portekiz'e kadar geldiler. Bizim maçlarımızı takip ettiler. Destek verdiler. O zamandan bu yana onlara teşekkür ediyoruz. Tabii ki futbolla hiçbir branşı kıyaslayamıyoruz. Diğer branşlardan basketbol gibi voleybol gibi başarı elde edersek bizimle daha çok ilgilenirler, basın da daha çok takip eder. Hidayet Türkoğlu gibi biz de maddi manevi destek bekliyoruz.

"BASKETBOL VE VOLEYBOLDAKİ ÖRNEKLER GİBİ BİZ DE TARİHE GEÇMEK İSTİYORUZ"

"Çok çaba sarfediyoruz. İlk defa dünya kupasına katılmak üzere Hollanda maçını sabırsızlıkla bekliyoruz.Basketbol ve voleyboldaki örnek başarılar bizi kamçılıyor. Tabii onların kazançları da bizi motive ediyor"

"HENÜZ TAMAMLANMIŞ BAŞARI YOK"

THF Başkanı Bilal Eyüboğlu ise "Henüz tamamlanmış bir başarı değil. Hedefimiz Olimpiyatlar. Kurada istediğimiz bir takım çıktı. Hentbol tarihine geçmek istiyoruz. İnşallah sonu hayırlı olacak. Biz yönetim olarak sporcuların arkasındayız. Sonuna kadar onları maddi ve manevi açıdan destekleyeceğiz. Bugün de ilk örneği yaşandı. Oonlar bugüne kadar çok büyük işler yaptı zaten. Hollanda maçını kazanamasalar da alkışı hak ettiler ama biz dediğim gibi sonunun hayırlı olacağına inanıyoruz." şeklinde konuştu.

THF Yönetim Kurulu Üyesi Levent Küçükçolak ise Avrupa takımlarının daha güçlü olduğunu, diğer kıtaların takımlarını çok rahat yenebileceklerini söyledi. Küçükçolak; "Zorlu bir Portekiz ayağını aştık. Güçlü takımları yenerek play-off oynamaya hak kazandık.Hollanda yenebileceğimiz bir takım, bu maçı geçersek olimpiyatlar bize yakın gözüküyor. Çünkü hentbol Avrupa'da güçlü ama dünya takımları çok iyi değil. O yüzden dünya kupasında ve olimpiyatlarda şansımız çok yüksek" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz