Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Henry'den sonra Platini'nin eli

Fransa'nın Euro 2016 organizasyonuna ev sahipliği yapacak olması kendi medyasında ve değişik forumlarda polemik konusu oldu.

Engin AKGÜRBÜZ, Lyon DHA
SON GÜNCELLEME

L'Equipe Gazetesi'nin konu ile ilgili haberlerinin altına yapılan yorumlarda Fransızlar, Fransız milli takımının dünya kupasına katılmasına sebep olan Thierry Henry'nin elinden sonra Euro 2016 için ev sahibi olarak doğrudan kalifiye olmasında UEFA başkanı eski Fransız milli futbolcu Michel Platini'nin elini görmeye başladılar.

TVlerde ve yazılı basında yapılan "Fransa Euro 2016 organizasyonunu yapma hakkını nasıl kazandı? " sorusuna yapılan açıklamalarda en çok "Hızlı tren ve seçim öncesi Cenevre'de yapılan tanıtma showu" cevabının gelmesi üzerine başlayan polemik tartışmalar dönüp dolaşıp Thierry Henry'nin elinden sonra Michel Platini'nin eline dayandırıldı.

İki defa aday olup bugüne kadar büyük bir organizasyona hiç ev sahipliği yapmamış olan ve Fransız futbol otoritelerinin bile favori olarak gösterdiği "doğal aday Türkiye", dün Cenevre'de yapılan seçimlerde Euro 2016 organizasyonunu 1 oy farkla Fransa'ya kaptırdı denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler