Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hendek deresi

  DHA-AA
  10 Nisan 2016 - 21:27Son Güncelleme : 10 Nisan 2016 - 21:28

  Terör örgütü PKK’ya karşı Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde operasyonlar sürerken teröristlerin sokakları kazıp patlayıcı tuzakladığı hendekler derelere dönüştü. Teröristlerin terk ettiği evlerde ise çok sayıda patlayıcı malzeme bulundu.

  HAKKÂRİ Yüksekova’da süren ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu’ sırasında, teröristlerin ilçede açtıkları çukurlara tuzakladığı patlayıcılar ile mevzi olarak kullandıkları evler görüntülendi. Mevziler arası geçişi duvarlarda açtıkları deliklerden sağlayan teröristler, evlere amonyum nitrat dolu çuvallar yerleştiriyor.

  Hendek deresi

  Çuvallarla kendilerine mevzi oluşturan teröristler, evleri terk etmek zorunda kaldıklarında ise bu malzemelerle binaları patlatıyor. Yüksekova’nın sokaklarında teröristlerin daha önce kazdığı ve su dolan hendekler ise dereleri andıran manzaralar oluşturdu. Güvenlik güçleri, Dize Mahallesi’nde yürüttükleri arama tarama faaliyeti sırasında 5 teröristin binalar arasında kazdıkları tünellerden saldırı yapmak için sızmaya çalıştığını belirledi. Güvenlik güçleri, saldırı için gelen teröristlere “Teslim olun” çağrısında bulundu. Çağrıya ateşle karşılık veren 5 terörist, çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi.
  Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesinde konuşlu 34’ncü Hudut Alay Komutanlığı ise PKK sığınaklarını hedef aldı. Şemdinli’nin Kuzey Irak sınırındaki Hapuşt Yaylası’nda tespit edilen sığınaklar yoğun top atışı altına alındı.

  Hendek deresi

  YİNE OKUL YAKTILAR

  Van’ın Edremit ilçesindeki Kinyas Kartal İlkokulu’na önceki gece, terör örgütü PKK yandaşlarınca molotofkokteyli atıldı. Yangında okulun bazı kısımları kullanılamaz hale geldi. Okulda eğitime ara verildi. Otomasyon sistemi de zarar gören okulda yaklaşık 200 bin liralık hasar meydana geldiği açıklandı.

  Etiketler: hakkari , yüksekova , pkk
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı