SİVAS HABERLERİ

Hemşirelik ve toplum sağlığı konferansı düzenlendi

DHA
18 Mayıs 2017 - 13:07Son Güncelleme : 18 Mayıs 2017 - 13:07

Hemşirelik ve toplum sağlığı konferansı düzenlendi

DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü tarafından 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kapsamında "Hemşirelik ve Toplum Sağlığı" adlı konferans düzenlendi.
Polis Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa, CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çimen, Belediye Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, öğretim elemanları ile çok sayıda öğrenci katıldı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Havva Tel yaptığı açış konuşmasında, "Ülkemizin de üyesi olduğu Uluslararası Hemşireler Birliği, herkes için kaliteli hemşirelik bakımı sağlamayı, güvenli küresel sağlık politikaları geliştirmeyi, hemşirelik bilgi birikimini artırmayı, hemşireliğin tüm dünyada yeterli, yetkin ve saygın bir meslek olmasını amaçlamaktadır. 12 Mayıs 2017 yılı temasını da 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Hemşireler Öncüdür' olarak belirlenmiştir" dedi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hatice Tel Aydın ise konuşmasında, "12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kutlama programlarının meslek üyeleri arasında bilgi paylaşımına, ortak dilin gelişmesine, mesleki gelişmeyi, değişimi sağlayacak stratejilerin gündeme gelmesine katkı veren, önemli mesleki etkinliklere fırsat vermesi bakımından çok önemlidir" ifadelerini kullandı. 
CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çimen ise, "Biz geçen hafta bugün bu saatte ebeler gününü kutladık, şimdi de sağlık ve sıhhatle Dünya Hemşireler Günü'nü kutluyoruz. Sağlıkla, sıhhatle nice hizmetler diliyoruz. Sağlık alanında çok büyük bir görev ve misyonunuz var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. 
Konferansa konuşmacı olarak katılan Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Olcay Çam, "Sürdürülebilir kalkınma hedefleri, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır. Eğer insanlığın yarısı, gelişmelerdeki ilerlemelerden yararlanamıyorsa bu gelişme evrensel değildir. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri, gelecek nesillerin yaşamını sürdürebileceği biçimde iyileştirmek için bugünden doğru seçimleri yapacak şekilde yönlendirilmeli. Tüm dünyada kendi önceliklerine ve dünyanın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarına uygun olarak benimseyecekleri açık rehberlik ve hedefler sunar. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri yoksulluk, iklim değişikliği ve çatışmalar gibi, dünyamızın karşı karşıya olduğu ağır zorlukların bazılarını çözümlememiz için bize ortak plan ve gündem sağlar" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Sivas haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Sivas haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hemşirelik ve toplum sağlığı konferansı düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:48
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:34
  • Yatsı
   21:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı