ANTALYA HABERLERİ

Hemşireler, panelde buluştu

DHA
12.05.2017 - 13:40Son Güncelleme : 12.05.2017 - 13:41
DHA

 

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - HER yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve birçok özel sağlık kuruluşunun işbirliğiyle düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge salonunda gerçekleşen etkinliğe, AÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Ebru Büyükkaraman, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Adil Kaplan, AKHB Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Mehmet Mehmet Akdağ ve farklı hastanelerde çalışan hemşireler katıldı.
Uluslararası Hemşireler Birliği'nin her yıl 12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Günü'nde tartışmak üzere bir tema belirlediğini ve tartışmaya açtığını, bu yılki konu başlığının ise 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Başarılmasında Hemşireler Yol Gösterecek Bir Ses' olduğunu kaydeden hemşireler, meslekleriyle ilgili neler yaptıklarını ve yapabileceklerini tartıştı.
Programda konuşan AÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm, hemşirelerin fedakarlıkla çalıştıklarını kaydetti. Dekan Gözüm, "Antalya sağlık sisteminde 2 bin 400 hemşire bulunuyor. 3 bin yatak kapasitesi ile karşılaştırırsak bu oranlarla çalışmak hiç kolay değil. Sağlık çalışanları bu rakamlarla fedakarca çalışıyor. Bu yorgunluk tükenmişlik içinde sağlık hizmetlerini başarı ile sunmaya devam ediyor. 24 saat hastayla beraber olan hemşireler, acısında üzüntüsünde, ağrısının giderilmesinde alınan tüm sonuçların yanında hastasıyla birlikte. Bizler bu değerlere sahip öğrenciler yetiştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu yıl Türkiye sağlık sistemine 250 hemşire mezun edeceğiz" dedi.
Sonrasında Yard. Doç. Dr. Ayla Tuzcu, 2017 ICN Teması olarak belirlenen 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Başarılmasında Hemşirelere Yol Gösterecek Bir Ses' konulu sunumunu barkovizyon gösterimiyle gerçekleştirdi. Sunumun ardından İnovatif Hemşirelik Uygulama Örnekleri konulu panel düzenlendi. Panelde Hemşire Gülgün Kuyucak 'Prematüre Okulu', Hemşire Ayşe Yüksel 'Emzirme Maketi', Hemşire Yasemin Can 'Port Kateter Takılması ile ilgili Maketi', Hemşire Nilay Koca 'Palyatif Bakım' Hemşire Melek Ceren Demirtaş ise 'Hipotermi Tedavisi Alan Yenidoğanda Hemşirelik Bakımı' konulu sunumlarını gerçekleştirdi.
Sunumların ardından, başarılı hemşirelere göstermiş oldukları üstün hizmetlerden dolayı teşekkür belgesi ve anı plaketi verildi. Panelin ikinci bölümünde ise tiyatro gösterisi ve ZİÇEV (Özel çocuk korosu) konseri yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hemşireler, panelde buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hemşireler, panelde buluştu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı