MANİSA HABERLERİ

Hemşehri Dernekleri Festivali Ertelendi

IHA
19.09.2015 - 15:00Son Güncelleme : 19.09.2015 - 15:01

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MANİSA KENT KONSEYİ VE HEMŞEHRİ DERNEKLERİ PLATFORMU TARAFINDAN BU YIL 4’ÜNCÜSÜ DÜZENLENMESİ PLANLANAN VE TÜM HAZIRLIKLARI TAMAMLANAN HEMŞEHRİ DERNEKLERİ FESTİVALİ ÜLKEMİZDE SON ZAMANLARDA ARTAN TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Kent Konseyi ve Hemşehri Dernekleri Platformu tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenmesi planlanan ve tüm hazırlıkları tamamlanan Hemşehri Dernekleri Festivali ülkemizde son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Son aylarda ülkemizin farklı bölgelerinde gerçekleşen terör olayları tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da üzüntüyle karşılandı. Bu çerçevede Manisa’da çeşitli illerden gelen derneklerin katılımıyla, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi’nin katkılarıyla düzenlenen Hemşehri Dernekleri Festivali ileri bir tarihe ertelendi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kent Konseyi Şube Müdürü Sevil Şekercioğlu, Hemşehri Dernekleri Platformu Dönem Başkanı İsa Özdemir ve festivalde yer alan dernek başkanları ilgili konu üzerine bir açıklama gerçekleştirdi.
DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ
Konuya yönelik bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu,”Son zamanlarda hain terör örgütünün saldırıları sonucu onlarca kahraman evladımızı şehit verdik. Yaşanan bu olaylar hepimizi derinden üzmüştür. Bu açıdan ülkemizin geçtiği hassas dönem dolayısıyla Manisa’da çeşitli illerden gelen derneklerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Hemşehri Dernekleri Festivali’ni tüm hemşehri derneklerimizin de ortak kanaatiyle ileri bir tarihe erteledik. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmakla mükellef olduğumuzun bilinciyle bu önemli kararımızı tüm vatandaşlarımızın anlayışla karşılayacağına şüphem yoktur. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
KARAR ORTAK KANAATLE ALINDI
Hemşehri Dernekleri Platformu Dönem Başkanı İsa Özdemir ise, son aylarda ülkemizin farklı bölgelerinde gerçekleşen terör olaylarını büyük üzüntüyle karşıladıklarını belirterek,” Birlik ve beraberlik içerisinde Manisa’ya farklı illerden gelen derneklerin katılımıyla, her yıl artan bir coşkuyla Hemşehri Dernekleri Festivali’ni gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere eli kanlı terör örgütünün hain saldırıları sonucu son aylarda onlarca kahraman evladımızı şehit verdik. Yaşanan bu olaylarda hepimizi derinden yaralamıştır. Yaşanan bu acıların ardından, ülkemizin geçtiği bu hassas dönemde Hemşehri Dernekleri Festivali’ni gerçekleştirmenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle festivalde yer alan tüm hemşehri derneklerimizin ortak düşüncesiyle Hemşehri Dernekleri Festivali’ni ileri bir tarihe erteledik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Hemşehri Dernekleri Festivali Ertelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hemşehri Dernekleri Festivali Ertelendi haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı