MANİSA HABERLERİ

Hemşehri Derneği Umut Oldu

IHA
28.09.2015 - 15:57Son Güncelleme : 28.09.2015 - 15:58

DUMANLILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (DUMDER) OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TAYTANLI İLHAN İLKÖĞRETİM OKULU TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI. HEMŞEHRİ DERNEĞİ OLARAK KURULAN ANCAK ZAMAN İÇİNDE FARKLI İLLERDEN ÇOK SAYIDA ÜYESİYLE BİRLİKTE BÜYÜYEN DERNEĞİN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA DERNEĞİN İSMİ OY BİRLİĞİYLE HER KESİME HİTAP EDECEK ŞEKİLDE 'DAİMA UMUT DERNEĞİ' OLDU.

IHA

Dumanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DUMDER) Olağanüstü Genel Kurulu Taytanlı İlhan İlköğretim Okulu Toplantı Salonunda yapıldı. Hemşehri derneği olarak kurulan ancak zaman içinde farklı illerden çok sayıda üyesiyle birlikte büyüyen derneğin Olağanüstü Genel Kurulunda derneğin ismi oy birliğiyle her kesime hitap edecek şekilde ’Daima Umut Derneği’ oldu.
Manisa’da faaliyet gösteren Dumanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DUMDER) tarafından yapılan Olağanüstü Genel Kurulda derneğin ismi, oy birliğiyle Daima Umut Derneği olarak değiştirildi. Erzurum’un Karaçoban ilçesine bağlı Duman Köyünden Manisa’ya gelerek yerleşenlerin kurduğu dernek zamanla birçok farklı ilden üyenin de katılmasıyla geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Dernek yönetimi de bu durum karşısında olağanüstü kongreye giderek derneğin ismini her kesimden insanı kapsayacak şekilde ’Daima Umut Derneği’ olarak değiştirme kararı aldı.
Dernek kurmanın amacından bahseden Dernek Başkanı Şerafettin Işık, “Güzel memleketimizin sizin gibi güzel insanlarını bir araya getirmektir. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde, bizden sonraki nesillere güzel bir miras bırakmaktır. Bizimde amacımız bir eser bırakarak fani olanı bakiye çevirmek için sebep olmaktır. Bizler bu derneğin çatısı altında maddi ve manevi yönden, sosyal hayatın getirdiği olumsuzluklara karşı, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Birbirimize yardım eli uzatarak güçlü olmalıyız. Her türlü olumsuzluğa karşı birbirimizden kuvvet almalıyız. Bizleri bir arada tutmaya sebep olacak derneğimizle adeta bir çocuk gibi ilgilenip bağlarımızı sıcak tutmalıyız ki birlikteliğimize zarar gelmesin. Böyle yaparsak, Manisa’da değil, Türkiye’de tanınan bir kuruluş olarak insanlığa hizmet ederiz.” dedi.
MENFAAT BEKLENMEMELİ
Bir menfaat beklemeden derneğe destek verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Işık, “Bu destek her ay aidatlarımızı zamanında vererek ayakta durmasını sağlamaktır. Yönetime düşen de; derneğimizin büyüyerek güzel faaliyetler icra etmesini sağlamaktır. Derneğimiz para basan bir işletme değildir. Bu konuda farklı düşünen üyelerimizin samimi olmasını istiyoruz. Bu tür sebeplerden dolayı aidatını geciktiren üyemizin olmasını istemiyoruz. Bu aidatı veremeyecek durumda üyemizin olmadığı kanaatindeyim. Derneğimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar bize katkıda bulanan bütün üye ve takipçilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Dernek kurulduktan itibaren başta Vali olmak üzere protokol üyelerini ziyaret ettiklerini ifade eden Işık, “Valimize, belediye başkanlarımıza ziyarete gittik. Kapılarını çaldık. Ama bizim gösterdiğimiz nezaketi onlar bize göstermedi. Bugüne kadar sadece Yunusemre Belediye Başkan Yardımcımız Kılıç Kaya, bizim kapımızı çaldı. Biz protokol üyelerinin de kapımızı çalmasını bekliyoruz” diyerek, protokol üyelerini derneklerini ziyarete davet etti.
Konuşmaların ardından Başkan Işık, derneğin bugüne kadar yaptığı faaliyetleri slayt şeklinde anlattı. Olağanüstü Kongrede derneğe katkı sağlayanlara plaketleri Dernek Başkanı Şerafettin Işık tarafından verildi. DUMDER folklor ekibinin gösterileri ise olağanüstü genel kurula renk kattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Hemşehri Derneği Umut Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hemşehri Derneği Umut Oldu haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı